Joga Kasia Baron

Przyjdź, spróbuj i poczuj się
po prostu lepiej!

Joga Kasia Baron

Refleksoterapia stóp

CO TO JEST?

Refleksoterapia to wywodząca się z Chin metoda stymulowania naturalnych sił obronnych organizmu poprzez uciskanie na stopie punktów, które zgodnie z teorią refleksologiczną są odpowiedzialne za pracę poszczególnych organów w ciele.

Refleksolog ani nie diagnozuje, ani też nie leczy, ale może w skuteczny sposób pobudzić organizm do uruchomienia procesów zdrowienia. Zabieg trwa ok. 45 minut.

DLA KOGO?

Refleksologię można stosować u osób w każdym wieku. Działa wspomagająco w leczeniu najróżniejszych dolegliwości: od bólów kręgosłupa, przez problemy trawienne, bóle menstruacyjne, dolegliwości układu moczowego, bezsenność, nadciśnienie itd. Zabieg jest też świetnym sposobem na odprężenie się i zregenerowanie sił.

MOJE DOŚWIADCZENIE

Zajęłam się tą metodą, ponieważ interesują mnie wszelkie sposoby wspierania zdrowia, które nie wymagają szczególnego sprzętu, nie wiążą się z koniecznością zażywania leków oraz nie mają żadnych skutków ubocznych. Krótko rzecz ujmując: metody, które mogę zastosować, nawet gdybym znalazła się na przysłowiowej bezludnej wyspie 🙂

Wykonuję zabiegi refleksologiczne od ponad roku. Do tej pory wieść o tym roznosiła się pocztą pantoflową, a jak wiadomo jeśli ludzie sami sobie polecają jakąś formę wspomagania własnego zdrowia, to jest to chyba najlepsze potwierdzenie jej skuteczności 🙂 Niejednokrotnie nawet “ekspresowe” uciskanie określonego punktu na stopie tuż przed zajęciami jogi sprawiło, że wielu moich joginów pozbyło się np. jakiejś sztywności lub bólu w kręgosłupie. Często aż sama jestem zdumiona, kiedy nazajutrz po zajęciach jogi, podczas których dosłownie przez minutę uciskałam komuś określone miejsce na stopie, dostaję entuzjastycznego smsa donoszącego, że ból ustąpił albo że ktoś znowu może kręcić głową, podnieść rękę itp. To takie najbardziej zadziwiające przypadki, ale wiadomo, że u każdego reakcja na pełny zabieg może być inna i różne mogą też być jego efekty.

BEZPIECZEŃSTWO

Zabiegi refleksologiczne nie mają niepożądanych skutków ubocznych.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są:
– ostre infekcje (wysoka gorączka, grypa)
– zagrożona ciąża
– zapalenie żył
– problemy skórne na stopach (grzybica, łuszczyca itp.)
– uszkodzenia stopy

KONTAKT:

tel 508 796 137 lub info@jogakasiabaron.pl