Joga Kasia Baron

Przyjdź, spróbuj i poczuj się
po prostu lepiej!

Qigong dla początkujących

GDZIE: Integracyjne Centrum Rozwoju Dziecka, ul. Skośna 10c
KIEDY: wtorki, w godz. 18:30 – 19:30
KOSZT: 15zł płatne na miejscu
ZAPISY: qigong.baron@gmail.com lub smsem tel. 570 247 172
PARKING: dostępny przed budynkiem lub przed motelem „Drabek” – brama do motelu jest otwarta, prosimy jedynie nie parkować w pierwszym rzędzie bezpośrednio przed wejściem do motelu – wszystkie pozostałe miejsca są do Waszej dyspozycji.

W związku z dużym zainteresowaniem zajęciami Qigongu, które pojawiło się po czerwcowych warsztatach z Francesco Garripoli zapraszamy serdecznie na regularne zajęcia.

CO TO JEST?
Qigong (czigong, czikung) – wywodząca się z III wieku przed naszą erą starożytna chińska metoda pracy z ciałem, oddechem i koncentracją pierwotnie mająca na celu utrzymanie lub przywracanie zdrowia. Metoda ta polega na wykonywaniu prostych, płynnych i spokojnych ruchów głównie w pozycji stojącej. Początkowo była zarezerwowana wyłącznie dla chińskiej szlachty i miała wspomagać ją w utrzymaniu doskonałej kondycji i długowieczności. Z powodu swojej skuteczności z czasem rozprzestrzeniła się wśród wszystkich warstw społecznych i rozwinęła się w niezliczoną ilość odmian i stylów, które wykorzystywały qigong nie tylko w celach prozdrowotnych, ale również jako medytację w ruchu. Do dziś cieszy się ogromną popularnością w Chinach, gdzie jest wykorzystywana m.in. w szpitalach i klinikach jako uzupełnienie medycyny konwencjonalnej, a także na zachodzie, gdzie sprawdza się jako metoda pomagająca zredukować stres oraz przywrócić/utrzymać dobrą kondycję fizyczną. Jak wyglądają przykładowe ćwiczenia qigongu można zobaczyć TUTAJ

DLA KOGO?
Dla wszystkich – wcześniejsza praktyka jogi czy qigongu nie jest wymagana.

CO BĘDZIE POTRZEBNE?
Wygodny strój, można ćwiczyć w sportowym obuwiu lub boso (nie potrzeba maty)

PROWADZĄCY
Fabian Baron – certyfikowany nauczyciel Wuji Hundun Qigong, uczeń Francesco Garripoliego, praktykuje qigong od 5 lat.

czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Jogi w Tarnowskich Górach 2019

GDZIE: Park Miejski w Tarnowskich Górach
KIEDY: niedziela, 16 czerwca 2019, godz. 10:00 – 11:00
CO BĘDZIE POTRZEBNA: mata do jogi; mogą przydać się okulary przeciwsłoneczne albo czapka z daszkiem; dobry nastrój koniecznie
WSTĘP WOLNY

Międzynarodowy Dzień Jogi to święto, które zostało ustanowione na mocy decyzji ONZ w 2014 roku jako wyraz uznania dla uniwersalnych wartości i wszechstronnych korzyści, które daje ona ludziom na całym świecie. Z tej okazji jak co roku zapraszam na plenerową jogę – tym razem do Parku Miejskiego, na polanę przy placu zabaw.

Dzień Jogi to okazja nie tylko do tego, żeby pojogwać na świeżym powietrzu, ale również do tego, żeby po jodze spędzić trochę czasu z ludźmi, których spotykamy w ciągu roku na sali i z którymi nie zawsze mamy okazję porozmawiać, bo w czasie zajęć instruktor nie pozwala 🙂 a po zajęciach nie ma czasu. W ramach świętowania Dnia Jogi mamy trzy warianty do wyboru: a)  joga pod chmurką b) joga pod chmurką + miłe, lekkie i przyjemne pogaduszki pod chmurką c) same pogaduszki pod chmurką. Jeśli ktoś miałby ochotę na któryś z tych wariantów, to wystarczy, że pojawi się tego dnia o godz. 10:00 wraz ze swoją matą do jogi.

Gdyby ktoś miał ochotę przynieść ze sobą coś dobrego do przekąszenia po zajęciach, to jogowy „szwedzki stół” będzie otwarty na Wasze propozycje – wszelkim maszkietom mówimy zdecydowane „tak!” 🙂 Impreza będzie miała jak zwykle charakter zupełnie niekomercyjny, co oznacza, że nikt nam niczego nie będzie „przy okazji” sprzedawał, a wstęp będzie bezpłatny. Niech to będzie naprawdę święto jogi oraz święto fajnych, szczerych relacji międzyludzkich, którym zajęcia jogi często dają początek.

Więcej o obchodach Międzynarodowego Dnia Jogi w Polsce na www.dzien-jogi.pl

czytaj więcej

Biodra jak nowe!

BRAK MIEJSC – MOŻLIWOŚĆ WPISANIA NA LISTĘ REZERWOWĄ!

GDZIE: Park Wodny w Tarnowskich Górach
KIEDY: niedziela, 09.06..2019, godz. 10:30 – 11:45
KOSZT: dla posiadaczy karnetu “skreślenie” na karnecie, dla pozostałych osób 30zł
ZAPISY: info@jogakasiabaron.pl

Podczas zajęć skupimy się na docieraniu do tych „zakamarków” bioder, do których trudno dotrzeć poprzez praktykę wyłącznie asan. Wykorzystując małe zakresy ruchu (obejmujące głównie rotację wewnętrzną, zewnętrzną, odwodzenie i przywodzenie) oraz ćwiczenia izometryczne spróbujemy usunąć uczucie sztywności oraz “zastygnięcia”. Bardziej niż na typowym “otwieraniu” i rozciąganiu bioder skupimy się na ich wzmacnianiu oraz przywracaniu ich naturalnej mobilności.

DLA KOGO?
Te zajęcia mogą przynieść duże korzyści osobom, które:

  • dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej
  • mają ograniczony zakres ruchu w biodrach oraz odczuwają ból i dyskomfort
  • mają duży zakres ruchu, są bardzo elastyczne i zamiast dalszego rozciągania potrzebują wzmocnienia
  • z powodu kontuzji i urazów nie są w stanie pracować z biodrami w asanach takich jak Malasana, Eka Pada Rajakapotasana I (pozycja gołębia) lub nawet Utthita Trikonasana itp.
  • chcą zwyczajnie podnieść komfort ruchu podczas chodzenia, treningów biegowych, jazdy na rowerze, wspinaczki itp.
czytaj więcej

Qigong z Francesco Garripoli (USA)

BRAK MIEJSC – MOŻLIWOŚĆ WPISANIA NA LISTĘ REZERWOWĄ!

KIEDY: 21 – 23.06 2019
GDZIE: Tarnowskie Góry (Park Wodny oraz Biblioteka im. B. Lubosza)
KOSZT: 300zł za całe warsztaty (pt, sb, ndz). Wstęp tylko na projekcję filmu w piątek dla osób uczęszczających na moje zajęcia jogi jest bezpłatny – trzeba się jedynie zapisać. Dla pozostałych osób wstęp na piątkowe spotkanie to 30zł
ZAPISY: Warunkiem rezerwacji jest zgłoszenie mailowe na info@jogakasiabaron.pl oraz wpłata bezzwrotnej zaliczki 150 zł do końca maja na nr konta: Joga Kasia Baron  41 1140 2017 0000 4002 0823 0460 + w tytule “Qigong”.

CO TO JEST?
Qigong (czikung) – wywodząca się z III wieku przed naszą erą starożytna chińska metoda pracy z ciałem, oddechem i koncentracją pierwotnie mająca na celu utrzymanie lub przywracanie zdrowia. Metoda ta polega na wykonywaniu płynnych, spokojnych ruchów głównie w pozycji stojącej i siedzącej. Początkowo była zarezerwowana wyłącznie dla chińskiej szlachty i miała wspomagać ją w utrzymaniu doskonałej kondycji i długowieczności. Z powodu swojej skuteczności z czasem rozprzestrzeniła się wśród wszystkich warstw społecznych i rozwinęła się w niezliczoną ilość odmian i stylów, które wykorzystywały Qigong nie tylko w celach prozdrowotnych, ale również jako medytację w ruchu. Do dziś cieszy się ogromną popularnością w Chinach, gdzie jest wykorzystywana m.in. w szpitalach i klinikach jako uzupełnienie medycyny konwencjonalnej, a także na zachodzie, gdzie sprawdza się jako metoda pomagająca zredukować stres oraz przywrócić/utrzymać dobrą kondycję fizyczną. Link do krótkiego wywiadu z Francesco Garripoli dot. Qigongu (polskie napisy) znajduje się TUTAJ

DLA KOGO?
Dla wszystkich – wcześniejsza praktyka jogi czy qigongu nie jest wymagana.

PROGRAM

Piątek 21.06. godz. 18:30 – 20:00
Miejska Biblioteka Publiczna im. B. Lubosza, ul. Zamkowa 5
Projekcja nakręconego przez Francesco Garripoli i nagrodzonego nagrodą Emmy filmu dokumentalnego o Qigongu pt. „Starożytny chiński system uzdrawiania dla XXI wieku” połączona z prelekcją autora.

Sobota 22.06 godz. 9:00 – 13:00
Park Wodny w Tarnowskich Górach, ul. Obwodnica 8
Wprowadzenie do Wuji Hundun Qigongu: nauka podstawowych form (ruchów) oraz zasad praktykowania Qigongu

Niedziela 23.06 godz. 9:00 – 13:00
Park Wodny w Tarnowskich Górach, ul. Obwodnica 8
Qigong jako metoda wspomagająca zdrowie: ćwiczenia praktyczne

PROWADZĄCY
Francesco Garripoli – nauczyciel, pisarz, podróżnik, filmowiec. Instruktor o międzynarodowej renomie. Qigong praktykuje od ponad 30 lat. Dzięki niemu uniknął inwalidztwa, które groziło mu w młodości po wypadku samochodowym, po którym miał już nigdy nie chodzić. Wyleczył się dzięki praktyce Qigongu. To wydarzenie było impulsem do dalszego zgłębiania tej starożytnej sztuki.

Wiele lat spędził w Chinach, gdzie uczył się pod okiem najwybitniejszych mistrzów. Jego najważniejszym nauczycielem był Mistrz Duan, od którego nauczył się metody Wuji Hundun Qigong. Nakręcił i wyprodukował film Qigong – Ancient Chinese Healing for the 21st Century dla stacji PBS, za który otrzymał m.in. nagrodę Emmy. Francesco jest też autorem dwóch książek o Qigongu (Tao of the Ride oraz Qigong – Essence of the Healing Dance). Wspólnie z Daisy Lee nakręcił serię filmów instruktażowych różnych form Qigongu, które także zdobyły liczne nagrody. Francesco to charyzmatyczny nauczyciel, człowiek o nadzwyczaj rozwiniętej duchowości. Urodził się w Stanach Zjednoczonych, ale jako syn włoskich imigrantów uważa się za Włocha. Wiele czasu spędza w starych europejskich klasztorach. Wspomaga klasztor buddyjski w Bhutanie regularnie przywożąc tam zachodnich turystów. Został wyróżniony przyznanym mu dożywotnio statusem honorowego członka Qigong National Association of America. Informacje o Francesco Garripolim znajdują się między innymi na stronie: www.communityawake.com/

czytaj więcej

Weekend z jogą w Nieprześni

BRAK MIEJSC – MOŻLIWOŚĆ WPISANIA NA LISTĘ REZERWOWĄ!

KIEDY: 17 – 19 maja 2019
GDZIE: Nieprześnia 1, 32-700
KOSZT: 480 zł dla osób chodzących regularnie na prowadzone przeze mnie zajęcia jogi oraz 530zł dla pozostałych osób
ZAPISY: Warunkiem rezerwacji jest zgłoszenie mailowe na info@jogakasiabaron.pl oraz wpłata zaliczki 300zł do końca marca na nr konta:
Joga Kasia Baron  41 1140 2017 0000 4002 0823 0460 + w tytule „Nieprześnia”
Zaliczka ulega zwrotowi jedynie w sytuacji, kiedy na zwolnione miejsce znajdzie się inna osoba.

ZAKWATEROWANIE
Nieprześnia 1 to uroczy kompleks wypoczynkowy otoczony pięciohektarowym parkiem. Mieści się w nim m.in. zabytkowy dworek, jabłoniowy sad, staw i warzywniak. Znajduje się w bliskiej odległości od turystycznych atrakcji – Zamku w Wiśniczu, kopalni soli w Bochni, zabytkowych, ludowych kościołów na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej. Miejsce bardzo sprzyja mentalnemu i fizycznemu “zresetowaniu” się i regeneracji www.nieprzesnia1.com

WYŻYWIENIE
W czasie całego pobytu delektować się będziemy wegetariańską kuchnią, bazującą na lokalnych ekologicznych produktach: 3 urozmaicone posiłki podane w formie szwedzkiego stołu. Pomiędzy posiłkami owoce, ciasteczka, różne herbaty, kawa, woda.

W PROGRAMIE

  • 4 sesje jogi
  • 2 sesje medytacyjne

DLA CHĘTNYCH (za dodatkową opłatą)

  • indywidualne sesje pinoterapii i masażu
  • sauna fińska w ogrodzie
  • łóżko wodne do masażu

DOJAZD
We własnym zakresie. Tak jak zwykle, będę kontaktować ze sobą osoby, które nie mają jak dojechać z tymi, które mają wolne miejsce w samochodzie.

czytaj więcej