Joga Kasia Baron

Przyjdź, spróbuj i poczuj się
po prostu lepiej!

Warsztaty z Mikko Seppinenem z Finlandii

Asana Pranayama Dhyana – Pozycja Pranajama Medytacja
VI edycja warsztatów jogi z Mikko Seppinenem

KIEDY: sb 19 – ndz 20.10.2019
GDZIE: Park Wodny w Tarnowskich Górach, ul. Obwodnica 8
KOSZT:
Wariant I – sb i ndz od 9:00 – 13:00 – 300zł
Wariant II – sb i ndz od 9:00 – 13:00 + Mysore w sb rano o 7:00 – 350zł
Wariant III – tylko jeden dzień 180zł
Wariant IV – jedna sesja 110zł

ZAPISY: warunkiem rezerwacji jest zgłoszenie mailowe na info@jogakasiabaron.pl oraz wpłata bezzwrotnej zaliczki 150 zł (w przypadku udziału tylko w jednej sesji wymagana jest wpłata całości 110zł) do końca września na nr konta:
Joga Kasia Baron 41 1140 2017 0000 4002 0823 0460 + w tytule “Mikko”.

TŁUMACZENIE NA J.POLSKI: sb i ndz od 9:00 – 13:00 Aneta Dubik/ sb 7:00 – 8:30 Mysore Kasia Baron

CEL WARSZTATÓW
Praktyka jogi nigdy nie ma końca i każdy moment daje okazję do jej pogłębiania. Mając świadomość tego faktu, będziemy badali narzędzia, które pomogą nam ze spokojem i akceptacją zmierzyć się z jej wyzwaniami. Spróbujemy otworzyć się na nieskończone możliwości jogi zachowując otwarty umysł i odnajdując swoją wewnętrzną drogę do bycia obecnym w teraźniejszości, a także odkrywając, jak praktyka wzbogaca i wspiera nasze codzienne życie.

DLA KOGO?
Warsztaty są otwarte dla praktykujących na wszystkich poziomach zaczynając od zupełnie początkujących po osoby zaawansowane, jak również dla osób, które na co dzień nie praktykują asztanga jogi. Styl nauczania Mikko bazuje na podstawowym założeniu asztanga jogi, zgodnie z którym każdy może praktykować, niezależnie od tego, co mu się w życiu przydarzyło, w jakim jest wieku, w jakiej kondycji fizycznej lub jaką formą ruchu (bądź stylem jogi) zajmuje się na co dzień.

PROGRAM
Sobota 19.10.2019
I Sesja
7:00 – 8:30 Mysore (UWAGA! sesja wyłącznie dla osób zaznajomionych z metodą Mysore; odbędzie się jeśli zbierze się grupa min. 10 osób – chętnych prosimy o zgłaszanie się mailowo info@jogakasiabaron.pl)
II Sesja
9:00 – 11:00 Praktyka asan
11:00 -11.30 Przerwa
III Sesja
11.30 – 12:00 Pranajama
12:00 – 13 :00 Technika wykonywania wygięć do tyłu + medytacja

Niedziela 20.10.2019
I Sesja

9:00 -11:00 Praktyka asan
11:00 – 11.30 Przerwa
II Sesja
11.30 – 12:00 Pranajama
12:00 – 13 :00 “Hip Hip Hooray” czyli praca z biodrami + medytacja

PROWADZĄCY
Mikko Seppinen – regularną praktykę jogi rozpoczął w roku 2000. W 2002 rozpoczął 6-letnią praktykę pod okiem Petri Räisänena i innych nauczycieli asztanga jogi w Helsinkach. Od 2003 co roku jeździ do Mysore w Indiach, aby studiować asztanga jogę. Zajęcia zaczął prowadzić w roku 2008 w Kopenhadze. W tym samym roku zaczął pogłębiać naukę pranajamy i filozofii u takich nauczycieli jak Paul Dallaghan, Sri OP Tiwari oraz swojego obecnego nauczyciela Sudhir Tiwari. W 2010 zaczął uczyć jogi w Europie, Azji i Afryce. Kilka lat później założył szkołę asztanga jogi w Kopenhadze “Mysore Yoga CPH”.

W swoim nauczaniu skupia się bardziej na budowaniu podstaw i zgłębianiu intencji niż na formie i “ozdobnikach”. Jego styl nauczania jest nastawiony na autentyczność (bardziej niż na powagę), wolność od osądów, swobodę i otwartość. Obecnie mieszka w Finlandii. Jest ojcem, fotografem i fanem Star Treka. Więcej na www.mikkoseppinen.com.

czytaj więcej

Qigong dla początkujących

GDZIE: Integracyjne Centrum Rozwoju Dziecka, ul. Skośna 10c
KIEDY: wtorki i czwartki w godz. 18:30 – 19:30
KOSZT: 15zł płatne na miejscu
NIE TRZEBA SIĘ ZAPISYWAĆ 🙂
WIECEJ INFORMACJI: qigong.baron@gmail.com, tel. 570 247 172
PARKING: dostępny przed budynkiem lub przed motelem „Drabek” – brama do motelu jest otwarta, prosimy jedynie nie parkować w pierwszym rzędzie bezpośrednio przed wejściem do motelu – wszystkie pozostałe miejsca są do Waszej dyspozycji.

W związku z dużym zainteresowaniem zajęciami Qigongu, które pojawiło się po czerwcowych warsztatach z Francesco Garripoli zapraszamy serdecznie na regularne zajęcia.

CO TO JEST?
Qigong (czyt. czigong lub czikung) – wywodząca się z około III wieku przed naszą erą chińska metoda pracy z ciałem, oddechem i uważnością (mindfulness). Polega ona na uważnym wykonywaniu prostych, spokojnych i płynnych ruchów zsynchronizowanych z oddechem w pozycji stojącej lub siedzącej. Głównymi jej cechami są progresywna relaksacja oraz nieforsowne rozciąganie ciała.

Początkowo znana jako dao-yin miała na celu przywracanie zdrowia lub zapobieganie chorobom. Z powodu swojej skuteczności z czasem rozwinęła się w niezliczoną ilość odmian i stylów, które wykorzystywały qigong nie tylko w celach prozdrowotnych, ale również jako medytację w ruchu oraz wstęp do praktyki lub ukoronowanie takich sztuk walki, jak tai chi czy kung fu.

Do dziś cieszy się ogromną popularnością w Chinach (około 80 mln praktykujących), gdzie jest wykorzystywana m.in. w szpitalach i klinikach jako uzupełnienie medycyny konwencjonalnej, a także na Zachodzie, gdzie sprawdza się doskonale jako metoda pomagająca zredukować stres i przywrócić dobrostan fizyczny. Jak wyglądają przykładowe ćwiczenia qigongu można zobaczyć TUTAJ

DLA KOGO?
Dla wszystkich – wcześniejsza praktyka jogi czy qigongu nie jest wymagana.

CO BĘDZIE POTRZEBNE?
Wygodny strój, można ćwiczyć w sportowym obuwiu lub boso (nie potrzeba maty)

PROWADZĄCY
Fabian Baron – certyfikowany nauczyciel Wuji Hundun Qigong, wieloletni uczeń Francesco Garripolego, praktykuje qigong od ponad 5 lat. Absolwent filozofii Uniwersytetu Śląskiego ze specjalizacją “Filozofia Wschodu”.

czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Jogi w Tarnowskich Górach 2019

GDZIE: Park Miejski w Tarnowskich Górach
KIEDY: niedziela, 16 czerwca 2019, godz. 10:00 – 11:00
CO BĘDZIE POTRZEBNA: mata do jogi; mogą przydać się okulary przeciwsłoneczne albo czapka z daszkiem; dobry nastrój koniecznie
WSTĘP WOLNY

Międzynarodowy Dzień Jogi to święto, które zostało ustanowione na mocy decyzji ONZ w 2014 roku jako wyraz uznania dla uniwersalnych wartości i wszechstronnych korzyści, które daje ona ludziom na całym świecie. Z tej okazji jak co roku zapraszam na plenerową jogę – tym razem do Parku Miejskiego, na polanę przy placu zabaw.

Dzień Jogi to okazja nie tylko do tego, żeby pojogwać na świeżym powietrzu, ale również do tego, żeby po jodze spędzić trochę czasu z ludźmi, których spotykamy w ciągu roku na sali i z którymi nie zawsze mamy okazję porozmawiać, bo w czasie zajęć instruktor nie pozwala 🙂 a po zajęciach nie ma czasu. W ramach świętowania Dnia Jogi mamy trzy warianty do wyboru: a)  joga pod chmurką b) joga pod chmurką + miłe, lekkie i przyjemne pogaduszki pod chmurką c) same pogaduszki pod chmurką. Jeśli ktoś miałby ochotę na któryś z tych wariantów, to wystarczy, że pojawi się tego dnia o godz. 10:00 wraz ze swoją matą do jogi.

Gdyby ktoś miał ochotę przynieść ze sobą coś dobrego do przekąszenia po zajęciach, to jogowy „szwedzki stół” będzie otwarty na Wasze propozycje – wszelkim maszkietom mówimy zdecydowane „tak!” 🙂 Impreza będzie miała jak zwykle charakter zupełnie niekomercyjny, co oznacza, że nikt nam niczego nie będzie „przy okazji” sprzedawał, a wstęp będzie bezpłatny. Niech to będzie naprawdę święto jogi oraz święto fajnych, szczerych relacji międzyludzkich, którym zajęcia jogi często dają początek.

Więcej o obchodach Międzynarodowego Dnia Jogi w Polsce na www.dzien-jogi.pl

czytaj więcej

Biodra jak nowe!

BRAK MIEJSC – MOŻLIWOŚĆ WPISANIA NA LISTĘ REZERWOWĄ!

GDZIE: Park Wodny w Tarnowskich Górach
KIEDY: niedziela, 09.06..2019, godz. 10:30 – 11:45
KOSZT: dla posiadaczy karnetu “skreślenie” na karnecie, dla pozostałych osób 30zł
ZAPISY: info@jogakasiabaron.pl

Podczas zajęć skupimy się na docieraniu do tych „zakamarków” bioder, do których trudno dotrzeć poprzez praktykę wyłącznie asan. Wykorzystując małe zakresy ruchu (obejmujące głównie rotację wewnętrzną, zewnętrzną, odwodzenie i przywodzenie) oraz ćwiczenia izometryczne spróbujemy usunąć uczucie sztywności oraz “zastygnięcia”. Bardziej niż na typowym “otwieraniu” i rozciąganiu bioder skupimy się na ich wzmacnianiu oraz przywracaniu ich naturalnej mobilności.

DLA KOGO?
Te zajęcia mogą przynieść duże korzyści osobom, które:

  • dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej
  • mają ograniczony zakres ruchu w biodrach oraz odczuwają ból i dyskomfort
  • mają duży zakres ruchu, są bardzo elastyczne i zamiast dalszego rozciągania potrzebują wzmocnienia
  • z powodu kontuzji i urazów nie są w stanie pracować z biodrami w asanach takich jak Malasana, Eka Pada Rajakapotasana I (pozycja gołębia) lub nawet Utthita Trikonasana itp.
  • chcą zwyczajnie podnieść komfort ruchu podczas chodzenia, treningów biegowych, jazdy na rowerze, wspinaczki itp.
czytaj więcej

Qigong z Francesco Garripoli (USA)

BRAK MIEJSC – MOŻLIWOŚĆ WPISANIA NA LISTĘ REZERWOWĄ!

KIEDY: 21 – 23.06 2019
GDZIE: Tarnowskie Góry (Park Wodny oraz Biblioteka im. B. Lubosza)
KOSZT: 300zł za całe warsztaty (pt, sb, ndz). Wstęp tylko na projekcję filmu w piątek dla osób uczęszczających na moje zajęcia jogi jest bezpłatny – trzeba się jedynie zapisać. Dla pozostałych osób wstęp na piątkowe spotkanie to 30zł
ZAPISY: Warunkiem rezerwacji jest zgłoszenie mailowe na info@jogakasiabaron.pl oraz wpłata bezzwrotnej zaliczki 150 zł do końca maja na nr konta: Joga Kasia Baron  41 1140 2017 0000 4002 0823 0460 + w tytule “Qigong”.

CO TO JEST?
Qigong (czikung) – wywodząca się z III wieku przed naszą erą starożytna chińska metoda pracy z ciałem, oddechem i koncentracją pierwotnie mająca na celu utrzymanie lub przywracanie zdrowia. Metoda ta polega na wykonywaniu płynnych, spokojnych ruchów głównie w pozycji stojącej i siedzącej. Początkowo była zarezerwowana wyłącznie dla chińskiej szlachty i miała wspomagać ją w utrzymaniu doskonałej kondycji i długowieczności. Z powodu swojej skuteczności z czasem rozprzestrzeniła się wśród wszystkich warstw społecznych i rozwinęła się w niezliczoną ilość odmian i stylów, które wykorzystywały Qigong nie tylko w celach prozdrowotnych, ale również jako medytację w ruchu. Do dziś cieszy się ogromną popularnością w Chinach, gdzie jest wykorzystywana m.in. w szpitalach i klinikach jako uzupełnienie medycyny konwencjonalnej, a także na zachodzie, gdzie sprawdza się jako metoda pomagająca zredukować stres oraz przywrócić/utrzymać dobrą kondycję fizyczną. Link do krótkiego wywiadu z Francesco Garripoli dot. Qigongu (polskie napisy) znajduje się TUTAJ

DLA KOGO?
Dla wszystkich – wcześniejsza praktyka jogi czy qigongu nie jest wymagana.

PROGRAM

Piątek 21.06. godz. 18:30 – 20:00
Miejska Biblioteka Publiczna im. B. Lubosza, ul. Zamkowa 5
Projekcja nakręconego przez Francesco Garripoli i nagrodzonego nagrodą Emmy filmu dokumentalnego o Qigongu pt. „Starożytny chiński system uzdrawiania dla XXI wieku” połączona z prelekcją autora.

Sobota 22.06 godz. 9:00 – 13:00
Park Wodny w Tarnowskich Górach, ul. Obwodnica 8
Wprowadzenie do Wuji Hundun Qigongu: nauka podstawowych form (ruchów) oraz zasad praktykowania Qigongu

Niedziela 23.06 godz. 9:00 – 13:00
Park Wodny w Tarnowskich Górach, ul. Obwodnica 8
Qigong jako metoda wspomagająca zdrowie: ćwiczenia praktyczne

PROWADZĄCY
Francesco Garripoli – nauczyciel, pisarz, podróżnik, filmowiec. Instruktor o międzynarodowej renomie. Qigong praktykuje od ponad 30 lat. Dzięki niemu uniknął inwalidztwa, które groziło mu w młodości po wypadku samochodowym, po którym miał już nigdy nie chodzić. Wyleczył się dzięki praktyce Qigongu. To wydarzenie było impulsem do dalszego zgłębiania tej starożytnej sztuki.

Wiele lat spędził w Chinach, gdzie uczył się pod okiem najwybitniejszych mistrzów. Jego najważniejszym nauczycielem był Mistrz Duan, od którego nauczył się metody Wuji Hundun Qigong. Nakręcił i wyprodukował film Qigong – Ancient Chinese Healing for the 21st Century dla stacji PBS, za który otrzymał m.in. nagrodę Emmy. Francesco jest też autorem dwóch książek o Qigongu (Tao of the Ride oraz Qigong – Essence of the Healing Dance). Wspólnie z Daisy Lee nakręcił serię filmów instruktażowych różnych form Qigongu, które także zdobyły liczne nagrody. Francesco to charyzmatyczny nauczyciel, człowiek o nadzwyczaj rozwiniętej duchowości. Urodził się w Stanach Zjednoczonych, ale jako syn włoskich imigrantów uważa się za Włocha. Wiele czasu spędza w starych europejskich klasztorach. Wspomaga klasztor buddyjski w Bhutanie regularnie przywożąc tam zachodnich turystów. Został wyróżniony przyznanym mu dożywotnio statusem honorowego członka Qigong National Association of America. Informacje o Francesco Garripolim znajdują się między innymi na stronie: www.communityawake.com/

czytaj więcej