Joga Kasia Baron

Przyjdź, spróbuj i poczuj się
po prostu lepiej!

Weekend z jogą w Nieprześni

BRAK MIEJSC – MOŻLIWOŚĆ WPISANIA NA LISTĘ REZERWOWĄ!

KIEDY: 17 – 19 maja 2019
GDZIE: Nieprześnia 1, 32-700
KOSZT: 480 zł dla osób chodzących regularnie na prowadzone przeze mnie zajęcia jogi oraz 530zł dla pozostałych osób
ZAPISY: Warunkiem rezerwacji jest zgłoszenie mailowe na info@jogakasiabaron.pl oraz wpłata zaliczki 300zł do końca marca na nr konta:
Joga Kasia Baron  41 1140 2017 0000 4002 0823 0460 + w tytule „Nieprześnia”
Zaliczka ulega zwrotowi jedynie w sytuacji, kiedy na zwolnione miejsce znajdzie się inna osoba.

ZAKWATEROWANIE
Nieprześnia 1 to uroczy kompleks wypoczynkowy otoczony pięciohektarowym parkiem. Mieści się w nim m.in. zabytkowy dworek, jabłoniowy sad, staw i warzywniak. Znajduje się w bliskiej odległości od turystycznych atrakcji – Zamku w Wiśniczu, kopalni soli w Bochni, zabytkowych, ludowych kościołów na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej. Miejsce bardzo sprzyja mentalnemu i fizycznemu “zresetowaniu” się i regeneracji www.nieprzesnia1.com

WYŻYWIENIE
W czasie całego pobytu delektować się będziemy wegetariańską kuchnią, bazującą na lokalnych ekologicznych produktach: 3 urozmaicone posiłki podane w formie szwedzkiego stołu. Pomiędzy posiłkami owoce, ciasteczka, różne herbaty, kawa, woda.

W PROGRAMIE

 • 4 sesje jogi
 • 2 sesje medytacyjne

DLA CHĘTNYCH (za dodatkową opłatą)

 • indywidualne sesje pinoterapii i masażu
 • sauna fińska w ogrodzie
 • łóżko wodne do masażu

DOJAZD
We własnym zakresie. Tak jak zwykle, będę kontaktować ze sobą osoby, które nie mają jak dojechać z tymi, które mają wolne miejsce w samochodzie.

czytaj więcej

Warsztaty z Krystianem Mesjaszem

KIEDY: niedziela 28.04.2019, godz. 9:00 -13:30
GDZIE:
Park Wodny w Tarnowskich Górach, ul. Obwodnica 8
KOSZT:
100zł dla posiadaczy karnetu „Joga Kasia Baron”, 120zł dla pozostałych osób
ZAPISY:
info@jogakasiabaron.pl lub tel. 508 796 137

Według jogi i ajurwedy o naszym zdrowiu decyduje to, czy nasze centra energetyczne (czakry) są udrożnione i otwarte. Jeżeli są zamknięte, nadaktywne lub nieaktywne to energia życiowa przepływa przez nasze ciało w niewłaściwy sposób. Taka dysharmonia może odbijać się negatywnie na naszym samopoczuciu fizycznym i psychicznym.

Każde centrum energetyczne reprezentuje inne jakości i jest powiązane z innym aspektem naszej świadomości. Jest to mapa, która pozwala nam w konkretny sposób pracować nad sobą, dzięki czemu zdobywamy coraz większą świadomość siebie i świata. Wszystko w naszym świecie składa się z energii, w tym nasze ciało i świadomość. Centra energetyczne wchodzą w interakcje z ciałem fizycznym poprzez gruczoły dokrewne i dwa główne układy – hormonalny i nerwowy. Zatem każda centrum odpowiada poszczególnym częściom ciała i poszczególnym funkcjom w ciele. O tych zagadnieniach będziemy mówić na wykładzie otwierającym warsztaty.

Podczas części praktycznej warsztatów zatopimy się w sekwencje, które pomogą nam pobudzić i zrównoważyć nasze centra energetyczne. Będziemy wędrować w wzdłuż kręgosłupa, zaczynając od jego podstawy, poprzez obszar brzucha, splotu słonecznego, klatkę piersiową, okolice gardła aż po czubek głowy. Będziemy pracować z dnem miednicy, uwalniać napięcia w jamie brzusznej, otwierać klatkę piersiową i gardło, czyli dużo pracować z rozluźnieniem i wzmacnianiem brzucha, skrętami i wygięciami do tyłu. Przerobimy szereg wariantów stania na głowie. Czeka nas więc cały zestaw pasjonujących asan poukładanych w bardzo przemyślany sposób. Będzie trochę relaksu, będzie trochę wyzwań, momentami poczujemy ogień, a momentami roztopimy się w naszym ciele. W ten sposób przejedziemy się wzdłuż kręgosłupa niczym autostradą i ożywiając wszystkie ośrodki energetyczne 🙂

PROWADZĄCY
Krystian Mesjasz – badacz, socjolog, kulturoznawca. Autor artykułów dla magazynu “Yoga&Ayurveda” oraz redaktor portalu BosoNaMacie.pl poświęconego jodze, uważności i zdrowemu stylowi życia. Prowadzi zajęcia w Opolu. Praktykę jogi pogłębia w Mysore w Indiach. Autoryzowany przez Instytutu KPJAYI w Mysore, Level 1.

UWAGA! Limit miejsc. Warunkiem rezerwacji jest zgłoszenie na info@jogakasiabaron.pl oraz wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 50zł najpóźniej do 19.04.2019 na konto: Joga Kasia Baron 41 1140 2017 0000 4002 0823 0460. W tytule przelewu prosimy o wpisanie: „Krystian Mesjasz warsztaty”.

czytaj więcej

Taniec Smoka

BRAK MIEJSC – MOŻLIWOŚĆ WPISANIA NA LISTĘ REZERWOWĄ!

GDZIE: Park Wodny w Tarnowskich Górach
KIEDY: niedziela, 24.03.2019, godz. 10:30 – 11:45
KOSZT: dla posiadaczy karnetu “skreślenie” na karnecie, dla pozostałych osób 30zł
ZAPISY: info@jogakasiabaron.pl

Praktyka Tańca Smoka składa z dwóch sekwencji: dynamicznej YANG i powolnej YIN. Dynamiczna sekwencja YANG jest inspirowana starożytnymi praktykami Qi Gong i Tai Chi, w której ciało pracuje w zdecydowanie inny sposób niż przy wykonywaniu tradycyjnych asan. Będziemy uczyć się jej od pierwszej pozycji układu, dodając powoli kolejne, rozpoczynając za każdym razem od nowa. Dzięki temu całą sekwencję zapamiętuje się bez wysiłku i zbędnego analizowania. Budowanie sekwencji krok po kroku pomaga zatopić się w ciele, wyciszyć potok myśli i zregenerować. Jeśli ktoś do tej pory nie poczuł, czym jest tzw. “flow”, to jest duża szansa, że poczuje to właśnie w tej części zajęć. Po sekwencji YANG zatopimy się w delikatnej praktyce jogi, cechującej się pasywnym pierwiastkiem YIN. Uziemimy w ten sposób wzbudzoną energię i rozprowadzimy ją głębiej po ciele. Ta łagodna sekwencja asan zrównoważy poprzednią formę pracy z ciałem otwierając miednicę i biodra.

PROWADZĄCA: Kasia Baron

UWAGA! Limit miejsc. Warunkiem rezerwacji jest zgłoszenie chęci udziału na info@jogakasiabaron.pl.

czytaj więcej

Rozluźnij gardło, uwolnij głos!

BRAK MIEJSC – MOŻLIWOŚĆ WPISANIA NA LISTĘ REZERWOWĄ!

KIEDY: niedziela 03.03.2019, godz. 10:00 – 13:00
GDZIE: Park Wodny w Tarnowskich Górach
KOSZT: 80zł dla posiadaczy karnetu „Joga Kasia Baron”, 100zł dla pozostałych osób (cena obejmuje udział w warsztatach oraz płytę CD z ćwiczeniami do samodzielnej praktyki w domu).

W tradycji jogi obszar gardła jest określany mianem Viśuddhi czyli ośrodka energetycznego gardła. Na poziomie fizycznym zbalansowany przepływ energii w tym obszarze odpowiada za zdrowie gardła, strun głosowych, tchawicy oraz tarczycy. Na płaszczyźnie mentalnej natomiast za swobodę w wyrażaniu myśli i uczuć oraz za łatwość w porozumiewaniu się z innymi. Sprawnie działający obszar gardła przejawia się zatem nie tylko w naszej małej podatności na infekcje gardła i zdrowej tarczycy, ale także w skutecznej komunikacji z innymi, zdolności do mediacji, swobodnym i pokojowym wyrażaniu swojego zdania, szczerości, umiejętności mówienia “nie”, psychicznej stabilności i małej podatności na bezkrytyczne uleganie opiniom innych ludzi.

Podczas warsztatów będziemy próbowali zrównoważyć pracę obszaru gardła poprzez:

 • asany rozluźniające, odblokowujące i wzmacniające gardło
 • ćwiczenia relaksacyjne
 • proste techniki oddechowe
 • automasaż twarzy
 • zabawę dźwiękiem
 • wprowadzenie sporej dawki śmiechu i dobrego humoru

CO WYNIESIESZ Z TYCH WARSZTATÓW:

Podczas warsztatów dowiesz się:

 • w jaki sposób wykorzystać głos w celu pozbycia się napięcia fizycznego lub emocjonalnego
 • jak rozluźniać szczęki i gardło
 • jak wygląda proces powstawania dźwięku
 • jak mówić, aby być słyszanym
 • co to są rezonatory i jak ich zastosowanie może wpłynąć na komfort mówienia
 • jak pracować z głosem w taki sposób, aby dodać sobie energii, poprawić nastrój, zyskać pewność siebie i wesprzeć swoje ciało w procesach samoleczenia
 • jak dbać o dobrą kondycję i zdrowie aparatu mowy

DLA KOGO?

Na warsztaty zapraszamy osoby, które:

 • chciałyby nabrać świadomości własnego głosu i wykorzystywać go w sposób zdrowy, zrównoważony i skuteczny
 • chciałyby dowiedzieć się, jak korzystać z własnego głosu w celu rozładowania napięcia nerwowego i stresu
 • chciałyby odkryć radość z mówienia i śpiewania
 • mówią bardzo cicho lub zbyt głośno i chciałyby nauczyć się korzystać ze swojego głosu w optymalny dla siebie sposób
 • mają problem z wystąpieniami publicznymi
 • są nieśmiałe i chciałyby coś z tym zrobić
 • na co dzień posługują się głosem w pracy zawodowej i chciałyby dowiedzieć się, jak zadbać o jego higienę
 • usłyszały kiedyś, że nigdy nie będą śpiewać, że fałszują, że ich głos brzmi za nisko/za wysoko, śmiesznie, dziwnie itp. i chciałyby skonfrontować to przekonanie z rzeczywistością
 • mają ochotę na dobrą zabawę 🙂

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?
Podczas warsztatów oprócz maty do jogi i wygodnego stroju każdy będzie potrzebował min. litrową butelkę wody.

PROWADZĄCE

Aleksandra Gawliczek – absolwentka wydziału Arteterapii w Chorzowie, wokalistka, nauczycielka emisji głosu, producentka muzyczna, naturoterapeutka, joginka.

Kasia Baron – nauczycielka jogi

UWAGA! Warunkiem rezerwacji jest zgłoszenie mailowe na info@jogakasiabaron.pl oraz wpłata najpóźniej do 25 lutego bezzwrotnej zaliczki w wysokości 50zł na konto: Joga Kasia Baron 41 1140 2017 0000 4002 0823 0460. W tytule przelewu prosimy o wpisanie: “joga i głos” oraz podanie swojego nr telefonu.

 

 

czytaj więcej

Pożegnaj wielbłąda!

BRAK MIEJSC – MOŻLIWOŚĆ WPISANIA NA LISTĘ REZERWOWĄ!

website-event-2019-wielblad-02

KIEDY: niedziela 10.02.2019, godz. 10:30-11:45
GDZIE:
Park Wodny w Tarnowskich Górach, ul. Obwodnica 8
KOSZT:
dla posiadaczy karnetu „jedno skreślenie” na karnecie, dla pozostałych osób 30zł
ZAPISY:
info@jogakasiabaron.pl lub tel. 508 796 137
UWAGA! Limit miejsc! Koniecznie zgłoś chęć udziału mailem lub smsem.

Zgarbione plecy, skulone barki i wysunięta do przodu głowa nie tylko sprawiają, że nie wyglądamy za dobrze, ale mogą również wywoływać dolegliwości bólowe i złe samopoczucie, których na pierwszy rzut oka w ogóle nie skojarzylibyśmy ze złą postawą ciała (takie jak np. bóle głowy, problemy z narządami w obszarze brzucha i miednicy, problemy z kolanami itd.) Dzieję się tak między innymi dlatego, że kiedy się garbimy, klatka piersiowa zapada się, blokując przeponę i uniemożliwiając prawidłowy oddech, a to wywołuje w ciele całą reakcję łańcuchową związaną z brakiem odpowiedniego dotlenienia. Garbienie się może też negatywnie wpływać na nasz nastrój, poczucie pewności siebie oraz komunikację z innymi.

Współczesny tryb życia i pracy niestety bardzo sprzyjają garbieniu się i dlatego jeśli nie chcesz pozostać na łasce tego, co robią z Twoją sylwetką komputery, smartfony, fotele samochodowe czy wielogodzinna praca, podczas której pochylasz się nad biurkiem, pacjentem, klientem lub innym wykonywany zadaniem, to te zajęcia są dla Ciebie.

DLA KOGO?
Zajęcia są dedykowane osobom dorosłym, które chciałyby poznać proste ćwiczenia zapobiegające garbieniu się. Wcześniejsza praktyka jogi nie jest wymagana.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?
Na zajęciach będzie potrzebny wygodny strój do ćwiczeń, 2 piłeczki tenisowe lub piłeczki do masażu oraz mały koc polarowy lub duży ręcznik kąpielowy.

czytaj więcej