Przyjdź i poczuj się po prostu lepiej:-)

zapraszam serdecznie Kasia Baron

» Warsztaty jogi z Krystianem Mesjaszem: Mandala Namaskar oraz Joga Nidra

mesjasz strona

GDZIE: Park Wodny w Tarnowskich Górach, ul. Obwodnica 8
KIEDY: sobota, 22 lipca 2017, godz. 09:00 – 13:00
KOSZT:
80zł
Istnieje też możliwość wzięcia udziału tylko w części:
– Mandala Namaskar 40zł
– otwieranie bioder + Joga Nidra 60zł
ZAPISY: info@jogakasiabaron.pl lub tel. 508 796 137
UWAGA! Limit miejsc. Warunkiem rezerwacji jest wpłata zaliczki 30zł na konto 41 1140 2017 0000 4002 0823 0460 z dopiskiem „joga + nr tel”

PROGRAM
9:00 – 10:30 Mandala Namaskar

Mandala Namaskara jest rozszerzoną wersją Powitania Słońca. Podczas standardowej praktyki jogi jesteśmy zwróceni w jednym kierunku. Wykonując Mandala Namaskar przechodzimy przez sekwencje kilkunastu pozycji zwracając się w każdą stronę świata. Nie ma przystanku w żadnej asanie – płynnie na fali oddechu przechodzimy z jednej strony maty na drugą, zataczając pełen okrąg. Sekwencja składa się z 27 vinyas. Wykonujemy ją 4 razy, po dwa razy na lewą i prawą stronę tak żeby wykonać pełny obieg w kole (co składa się na symboliczną, jogiczną liczbę 108 vinyas ).

Cel praktyki:
– budowanie skupienia i uważności
– zwiększenie poczucia równowagi poprzez liczne pozycje z balansowaniem na jednej nodze
– mobilizacja bioder poprzez ruchy rotacyjne (sekwencja zawiera wiele ruchów kulistych maksymalnie wykorzystując ich zakres)
– praca w skłonach i wygięciach do tyłu
– wzmocnienie nóg poprzez mocne rozciąganie mięśnia lędźwiowego większego i przywodzicieli ud
– pobudzenie energii życiowej poprzez harmonijne łączenie ruchu z oddechem

10:30 – 10:45 Przerwa

10:45 – 12:15 Otwieranie bioder
Po intensywnym rozgrzaniu stawów biodrowych w Mandala Namaskar, skupimy się na pozycjach otwierających biodra. Napięcie, stres, siedzący tryb życia powodują, że nasze biodra sztywnieją, przez co mogą pojawiać się dolegliwości bólowe, zwłaszcza w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Stawy biodrowe są bardzo wyjątkowe, mają kolistą budowę (w przeciwieństwie do łokci czy kolan) przez co zakres ich ruchu jest bardzo szeroki. Biodra stanowią fundament naszego ciała, w których odkłada się wiele negatywnych emocji. Ich otwarcie, czyli zwiększenie sprawności może być bardzo intensywnym doświadczeniem i pomóc w uśmierzeniu różnego rodzajów bólów kręgosłupa.

12:15 – 13:00 Yoga Nidra 45 min
Warsztaty zakończymy sesją joga Nidry, która jest metodą systematycznego wywoływania pełnego fizycznego, psychicznego i emocjonalnego relaksu. Podczas sesji znajdujemy się w specyficznym stanie pomiędzy jawą i snem, w którym doświadczamy przytomności, przebywając jednocześnie w stanie głębokiego snu. Jest to technika przekształcania własnych wzorców myślowych na lepsze i bardziej pożyteczne. Jej praktykowanie może przyczynić się do poprawy zdrowia poprzez obniżenie napięcia i niepokoju, z którymi często współwystępują psychosomatyczne objawy związane z bólami i zawrotami głowy, bólami w klatce piersiowej, kołataniem serca, poceniem się czy bólem brzucha.

PROWADZĄCY
Krystian Mesjasz – badacz, socjolog, kulturoznawca. Autor artykułów dla magazynu “Yoga&Ayurveda” oraz redaktor portalu BosoNaMacie.pl poświęconego jodze, uważności i zdrowemu stylowi życia. Prowadzi zajęcia w Opolu. Praktykę jogi pogłębia w Mysore w Indiach pod okiem Sharata Joisa. Autoryzowany przez Instytutu KPJAYI w Mysore, Level 1.
» Międzynarodowy Dzień Jogi w Tarnowskich Górach

www. dzień jogi

GDZIE: Kemping CAMP 9, Tarnowskie Góry, ul. Ks. Renka 11F
KIEDY: niedziela, 25 czerwca 2017, godz. 10:00
WSTĘP WOLNY. UWAGA! Ze względu na fakt, że impreza będzie miała charakter zamknięty, prosimy o zgłoszenie chęci udziału na info@jogakasiabaron.pl lub tel. 508 796 137

Międzynarodowego Dzień Jogi został ustanowiony na mocy decyzji ONZ i w tym roku będzie obchodzony w całej Polsce 25 czerwca. Więcej można poczytać na www.dzien-jogi.pl

Z tej okazji razem z CAFE SILESIA oraz właścicielami kempingu CAMP9 zapraszamy serdecznie na wspólne jogowe świętowanie. Gwarantujemy: spokój, sprzyjającą jodze przyjazną atmosferę, piękne okoliczności przyrody, jogę jak również pyszną kawę 🙂 Zabierzcie ze sobą maty, dobry humor i przybywajcie. Jeśli ktoś ma ochotę przynieść ze sobą coś dobrego do kawy, to będzie nam bardzo miło.

DOJAZD: CAMP 9 znajduje się blisko parku repeckiego (jakieś 5min rowerem). Jadąc ul. Repecką w stronę parkingu na tyłach parku po ok. 1 km wjeżdżamy w ul. Witosa, po chwili skręcamy w prawo w ul. Waliski, po chwili lekko w prawo w ul. Ks. Renka. Między numerami domów 11 a 13 znajduje się wjazd (szutrowa droga), który prowadzi na miejsce.

Osoby, które przyjadą samochodem prosimy o pozostawienie samochodu przed wjazdem (można zaparkować przy ul. Renka, przy placu zabaw albo źródełku młodości) i przejście na miejsce pieszo (zajmuje to ok. 5 min). Osoby, które przyjadą rowerem, skuterem lub motorem mogą śmiało wjechać bezpośrednio na teren kempingu.
» Weekend z jogą w Etnochacie

etnochata

KIEDY: 16 – 18.06.2017
GDZIE: Etnochata Topolej, ul. Wiejska 22 A, 43-440 Goleszów
KOSZT: 450 zł
UWAGA! Limit miejsc. Warunkiem rezerwacji jest zgłoszenie mailowe na info@jogakasiabaron.pl lub telefoniczne 508 796 137 oraz wpłata całości kwoty lub zaliczki 200zł do końca kwietnia na konto: 41 1140 2017 0000 4002 0823 0460 z dopiskiem „Etnochata + Twój nr tel”

ZAKWATEROWANIE
Etnochata to miejsce położone obok Ustronia i prowadzone z ogromną pasją przez małżeństwo podróżników i etnologów. Wyjątkowy wystrój i atmosfera, jak również liczne imprezy kulturalne, turnusy jogowe, medytacyjne itp. sprawiają, że miejsce to tętni życiem i przyciąga gości z całej Polski. Do naszej dyspozycji będą oryginalnie urządzone pokoje dwu i trzyosobowe z łazienkami, jadalnia, przestronna sala do ćwiczeń oraz ogród.

WYŻYWIENIE
Przez cały pobyt delektować się będziemy wegetariańską kuchnią, bazującą na lokalnych ekologicznych produktach. W razie potrzeby kucharz może przygotować jedzenie również dla osób będących na diecie bezglutenowej (prośba o zaznaczenie tego przy zgłoszeniu). Posiłki będą podzielone na śniadanie i obiadokolację. Pomiędzy posiłkami będzie można skorzystać (już we własnym zakresie) z baru oferującego domowe wypieki i świeżo wyciskane soki.

W PROGRAMIE

  • w sumie 4 sesje jogi (1 w piątek, 2 w sobotę  i 1 w niedzielę)
  • kąpiel w dźwiękach mis tybetańskich i gongu (w sobotę wieczorem)
  • zwiedzanie lokalnych atrakcji, spacerowanie, cieszenie się kontaktem z naturą, rozmawianie lub jeśli ktoś potrzebuje to NicNieRobienie, milczenie i odpoczywanie w grupie lub też na własną rękę.

DOJAZD
We własnym zakresie; tak jak miało to miejsce przy okazji ostatniego wyjazdu, będę kontaktować ze sobą osoby, które nie mają jak dojechać z tymi, które mają wolne miejsce w samochodzie.
» WARSZTATY JOGI Z GOSIĄ KOBUS-KWIATKOWSKĄ: MOSTEK ŁATWIEJSZY NIŻ MYŚLISZ!

gosia www

KIEDY: sobota 22.04.2017, godz. 11:00 – 15:00
GDZIE: Park Wodny w Tarnowskich Górach, ul. Obwodnica 8
KOSZT: 120 zł
UWAGA! Limit miejsc. Warunkiem rezerwacji jest zgłoszenie mailowe lub telefoniczne oraz wpłata całości kwoty lub zaliczki (50zł) na konto: 41 1140 2017 0000 4002 0823 0460 z dopiskiem „joga + Twój nr tel”

Podczas warsztatów będziemy zajmować się wszystkimi uwarunkowaniami anatomicznymi jakie mają bezpośredni wpływ na wykonanie mostka. Będziemy pracować z mięśniem biodrowo-lędźwiowym, głównym zginaczem biodra, który jako pierwszy powoduje blokady w wygięciach do tylu. Zajmiemy się omówieniem proporcji ciała i ich wpływem na łatwość bądź trudność w wykonywaniu Urdhva Dhanurasana.

CO WYNIESIESZ Z TYCH WARSZTATÓW?
  • dowiesz się, co z punktu widzenia anatomii jest odpowiedzialne za prawidłowe wygięcie do tyłu
  • dowiesz się jak bezpiecznie przygotować do niego ciało
  • poznasz techniki fizjoterapeutyczne, które będziesz mogła/mógł samodzielnie stosować w swojej praktyce
  • wykonasz lepszy mostek niż do tej pory!
PROWADZĄCA
Małgorzata Kobus-Kwiatkowska – magister fizjoterapii, obroniła pracę dyplomową pt. „Analiza ruchomości kręgosłupa i stawów biodrowych u kobiet i mężczyzn praktykujących Ashtanga Vinyasa Jogę” na Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym. Nauczycielka jogi Ashtanga Vinyasa, certyfikowana przez Yoga Alliance. Założycielka kanału na YouTube „Anatomia Jogi w praktyce”, w którym opowiada o świadomej pracy z własnym ciałem podczas praktyki asan. Studentka podyplomowych studiów „Psychosomatyczne praktyki jogi” na AWF we Wrocławiu.
 
PROGRAM
Warsztaty będą trwały 4 godziny z jedną przerwą ok. 15 minut
11:00 – 12:15 cześć teoretyczna
12:15 – 13:15 praktyka asan przygotowujących do wykonania mostka
13:15 – 13:30 przerwa
13:30 – 14:45 nauka wykonania mostka (dla osób na każdym poziomie zaawansowania) oraz analiza najczęściej występujących problemów w jego wykonywaniu
14:45 – 15:00 krótka sesja rozluźniająca po wygięciach w tył© 2015 Joga Kasia Baron współpracuje z: