Joga Kasia Baron

Przyjdź, spróbuj i poczuj się
po prostu lepiej!

Masaż tajski – warsztaty 5.11.2023

GDZIE: Szkoła Tańca „Dance a Lot”, ul. Opatowicka 110
KIEDY: niedziela, 05.11.2023, godz. 10:00 – 12:00
KOSZT: 70 zł za jednego uczestnika (140 zł za parę)
UWAGA! LIMIT MIEJSC.
ZAPISY: warunkiem rezerwacji jest zgłoszenie mailowe na info@jogakasiabaron.pl (lub smsowe tel. 508 796 137) oraz wpłata zaliczki 40 zł (lub całej kwoty) do piątku 27.10.2023 na: Joga Kasia Baron 41 1140 2017 0000 4002 0823 0460 + w tytule „warsztaty masaż tajski”. Zaliczka ulega zwrotowi jedynie w sytuacji, kiedy na zwolnione miejsce znajdzie się inna osoba.

CO TO JEST?

Masaż tajski jest połączeniem akupresury, elementów jogi pasywnej, rozciągania i refleksologii. Stanowi ważną część tajskiej medycyny naturalnej. Dzisiaj jest jednym z najpopularniejszych masaży orientalnych w Polsce. Swoją popularność zawdzięcza licznym korzyściom takim jak:

 • pobudzenie krążenia krwi i limfy
 • poprawa przemiany materii
 • wzmocnienie odporności organizmu oraz usuwanie toksyn
 • wzmocnienie ścięgien i mięśni oraz redukcja ich napięcia
 • usprawnienie funkcjonowania stawów
 • ujędrnienie skóry
 • zmniejszenie problemów ze snem oraz objawów menopauzy
 • może być pomocny w walce z migrenami i chronicznymi bólami
 • działa odstresowująco

Tradycyjny masaż tajski jest relaksujący. Wykonuje się go na macie rozłożonej na podłodze. Masowana osoba jest układana przez masażystę w pozycjach jogi, dlatego powinna ona być ubrana w wygodny strój, który nie ogranicza ruchów. W masażu tajskim używa się nie tylko dłoni i kciuków, lecz także łokci, przedramion oraz stóp. Masaż w efekcie rozciąga i przywraca równowagę w ciele. Sam fakt masażu w ubraniu może wydawać się dziwny, jednak tradycyjna forma nie zakłada użycia olejków, maści czy innych kosmetyków.

DLA KOGO?

 • dla wszystkich, którzy chcieliby doświadczyć nowej formy pracy z ciałem
 • dla osób zmagających się z negatywnymi skutkami stresu takimi jak bezsenność, bóle głowy, napięcia w ciele
 • dla osób, które chciałyby się nauczyć czegoś nowego
 • dla osób, które lubią się relaksować

CO WYNIESIESZ Z WARSZTATÓW?

 • podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu masażu tajskiego do wykorzystania w “warunkach domowych” w pracy z domownikami lub bliskimi
 • wyśmienite samopoczucie i dobry nastrój 🙂

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

 • znajdź sobie parę 🙂 podczas warsztatów wszystkie ruchy i pozycje będą wykonywane w parach – stąd będzie idealnie, jeśli przyjdziesz z kimś, z kim czujesz się komfortowo; te warsztaty to super pomysł na wspólne spędzenie czasu z koleżanką, bratem, mamą, mężem itp.; osoba, z którą będziesz praktykować nie musi być osobą jogującą ani nie potrzebuje, żadnej specjalnej wiedzy; jeśli nie masz pary, daj nam znać – coś wymyślimy!
 • przyjdź minimum godzinę po lekkim śniadaniu lub 2-3 godziny po obfitym
 • przyjdź w wygodnym ubraniu, które nie krępuje ruchów, ale też nie jest zbyt luźne czy szerokie
 • weź matę do jogi, małą poduszkę (jasiek lub poduszkę do medytacji)
 • będzie też potrzebny 1 koc na parę
 • zabierz ze sobą dobry humor 🙂

PRZECIWWSKAZANIA

 • problemy z kolanami uniemożliwiające wykonanie pozycji przysiadu i/lub przyklęku
 • stany zapalne kręgosłupa lub stawów a także wczesny okres po urazach (skręcenie, zwichnięcie, stłuczenia, naciągnięte i naderwane mięśnie)
 • przeziębienie, gorączka
 • miażdżyca tętnic, zapalenie naczyń krwionośnych, żylaki podudzia i uda (wszelkie stany zapalne)
 • choroby i wady serca a także stan po udarze/wylewie
 • nowotwory oraz przebyta chemioterapia, radioterapia
 • powikłania cukrzycowe – nefropatia cukrzycowa
 • choroby zakaźne skóry
 • ostre stany dyskopatii szyjnej lub lędźwiowej
 • krwotoki i tendencje do ich występowania

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących przeciwwskazań, prosimy o kontakt.

PROWADZĄCY
Arek Baron – doświadczony masażysta, specjalizujący się w nerwowo-mięśniowej terapii punktów spustowych (neuromuscular trigger point therapy). Absolwent National Training Center w Irlandii (2015). Ukończył szereg kursów masażu i terapii manualnych, w tym kursu pinoterapii oraz Medycyny Manualnej (FRSc) wg Radosława Składowskiego, a także wielu kursów masażu, w tym masażu klasycznego, tkanek głębokich i tajskiego. Masażu tajskiego uczył się w Tajlandii w szkole Sunshine Network w Chiang Mai (2010). Od tego czasu, w ramach doskonalenia umiejętności regularnie bierze udział w kursach prowadzonych przez nauczycieli masażu tajskiego w Polsce i za granicą.

 

czytaj więcej

Taniec Smoka, ndz 22.10.2023

GDZIE: Szkoła Tańca „Dance a Lot”, ul. Opatowicka 110
KIEDY: niedziela, 22.10.2023, godz. 10:00 – 11:15
KOSZT: dla posiadaczy karnetu “skreślenie” na karnecie, dla pozostałych osób 30 zł
UWAGA! Limit miejsc!
ZAPISY: Warunkiem rezerwacji jest zgłoszenie chęci udziału na mailowo (info@jogakasiabaron.pl) lub przez sms tel. 508 796 137

Praktyka Tańca Smoka składa z dwóch sekwencji: dynamicznej YANG i powolnej YIN. Dynamiczna sekwencja YANG jest inspirowana  praktykami Qi Gong i Tai Chi, w której ciało pracuje w zdecydowanie inny sposób niż przy wykonywaniu tradycyjnych asan. Będziemy uczyć się jej od pierwszej pozycji układu, dodając powoli kolejne, rozpoczynając za każdym razem od nowa. Dzięki temu całą sekwencję zapamiętuje się bez wysiłku i zbędnego analizowania. Budowanie sekwencji krok po kroku pomaga zatopić się w ciele, wyciszyć potok myśli i zregenerować. Jeśli ktoś do tej pory nie poczuł, czym jest tzw. “flow”, to jest duża szansa, że poczuje to właśnie w tej części zajęć. Po sekwencji YANG zatopimy się w delikatnej praktyce jogi, cechującej się pasywnym pierwiastkiem YIN. Uziemimy w ten sposób wzbudzoną energię i rozprowadzimy ją głębiej w ciele. Ta łagodna sekwencja asan zrównoważy poprzednią formę pracy z ciałem, otwierając miednicę i biodra.

Cała praktyka jest prowadzona przy muzyce 🙂

PROWADZĄCA: Kasia Baron

czytaj więcej

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JOGI 2023

GDZIE: Żabie Stawy, Tarnowskie Góry, ul. Słowackiego 1
KIEDY: niedziela 18.06.2023 godz.10:00 – 11:00
WSTĘP WOLNY! Plener odbędzie się, jeśli dopisze pogoda.

Zapraszam na plenerową jogę w niedzielę 18.06 o godz. 10:00. Jest wiele powodów do świętowania: dzień jogi, prawie koniec roku szkolnego, prawie początek wakacji, ponad rok jogowania bez zmiany sali😅, ale przede wszystkim fakt, że możemy sobie wszyscy pozwolić na to, żeby spokojnie się spotkać, rozłożyć maty i razem pojogować☮️

W tym roku już po raz drugi korzystamy z gościnności pola kempingowego „Żabie Stawy”, które znajduje się w Tarnowskich Górach, blisko  restauracji „Czarna Huta”. Przyda się własna mata. Wpadnijcie, będzie fajnie 🙂

czytaj więcej

WEEKEND W NIEPRZEŚNI 12 -14.05.2023

KIEDY: piątek 12.05 – niedziela 14.05.2023
GDZIE​: Nieprześnia 1, 32-700
KOSZT: 800 zł
Cena obejmuje zakwaterowanie w pokojach 2 lub 3-osobowych z łazienkami, wyżywienie oraz zajęcia grupowe.
Uwaga! Zajęcia grupowe są przeznaczone tylko dla osób dorosłych.

ZAPISY: warunkiem rezerwacji jest zgłoszenie mailowe na info@jogakasiabaron.pl oraz wpłata zaliczki 400zł do 21 kwietnia 2023 na: Joga Kasia Baron 41 1140 2017 0000 4002 0823 0460 + w tytule „Nieprześnia”. Zaliczka ulega zwrotowi jedynie w sytuacji, kiedy na zwolnione miejsce znajdzie się inna osoba.

MIEJSCE​
Nieprześnia 1 to uroczy kompleks wypoczynkowy otoczony pięciohektarowym parkiem. Mieści się w nim m.in. zabytkowy dworek, jabłoniowy sad, staw i warzywniak. Znajduje się w bliskiej odległości od turystycznych atrakcji – Zamku w Wiśniczu, kopalni soli w Bochni, zabytkowych, ludowych kościołów na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej. Miejsce bardzo sprzyja mentalnemu i fizycznemu “zresetowaniu” się. Więcej na www.nieprzesnia1.com

ZAKWATEROWANIE
komfortowe pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami.

KUCHNIA
doskonała kuchnia wegetariańska (złamie nawet namiętnych mięsożerców), 3 posiłki dziennie + przekąski między posiłkami (owoce, ciastka, kawa, herbata, woda, zioła)

ZAJĘCIA
– joga
– qigong
– zajęcia z technik medytacyjnych/relaksacyjnych

ATRAKCJE DODATKOWO PŁATNE
masaże ajurwedyjskie wykonywane przez Anetę Kochel – Santosza Masaze
– sauna
– łóżko do masażu

czytaj więcej

JOGA W PLENERZE NDZ 28.08 godz. 10:00

GDZIE: Żabie Stawy, Tarnowskie Góry, ul. Słowackiego 1
KIEDY: niedziela 21.08.2021 godz.10:00 – 11:00
WSTĘP WOLNY! Plener odbędzie się, jeśli dopisze pogoda.

Zapraszam na jogę na świeżym powietrzu miłośników jogi, żab i stawów 🙂 W tym roku korzystamy z gościnności pola kempingowego „Żabie Stawy”, które znajduje się w Tarnowskich Górach, w dzielnicy Sowice, blisko „Klubu 22” oraz restauracji „Czarna Huta”. Przyda się własna mata. Do zobaczenia 🙂

czytaj więcej