Joga Kasia Baron

Przyjdź, spróbuj i poczuj się
po prostu lepiej!

Joga Kasia Baron

O mnie

Prowadzę zajęcia od 2010 roku. Posiadam uprawnienia Ministerstwa Edukacji Narodowej do prowadzenia zajęć z zakresu rekreacji ruchowej w oparciu o system hatha jogi nr 101/2010 zdobyte pod okiem prof. Janusza Szopy. Jestem współautorką książki „Ćwiczenia psychofizyczne dla pacjentów onkologicznych inspirowane systemem hatha-jogi” oraz autorką licznych artykułów dla największych portali internetowych i magazynów jogowych w Polsce (Magazyn „Yoga&Ayurveda”, JogaJoga.pl, Bosonamacie.pl).

Joga to moja pasja i sposób na życie, a dzielenie się tą pasją daje mi nie tylko ogromną frajdę, ale też przeświadczenie, że robię coś, dzięki czemu inni mogą zmienić w swoim życiu coś na lepsze. Ta perspektywa sprawia, że mam ogromną motywację i poczucie sensu.

Nie jestem osobą, która zna i widzi tylko i wyłącznie matę do jogi. Przez kilka lat pracowałam w międzynarodowych korporacjach w Polsce i za granicą. To bardzo cenne doświadczenie, które obecnie pomaga mi lepiej zrozumieć, w jakim stanie fizycznym i mentalnym mogą być osoby, biorące udział w moich zajęciach. Doświadczenia życiowe oraz praktyka jogi bardzo mnie wzbogaciły i sprawiły, że często podczas zajęć po prostu wyczuwam, jak czują się inni i jeśli tylko moja jogowa wiedza na to pozwala, staram się wyjść naprzeciw ich potrzebom. Z wykształcenia jestem germanistką oraz absolwentką Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą na kierunku Master of European Studies, o specjalizacji kulturoznawstwo.

Stale biorę udział w warsztatach oraz zajęciach innych nauczycieli. Inspirują mnie tacy nauczyciele jogi jak: Tirumalai Krishnamacharya, BKS Iyengar, TKV Desikachar, dr Georg Feurestein, Mark Stephens, dr Larry Payne, David Swenson, Matthew Sanford.


Opinie na temat moich zajęć można znaleźć TUTAJ

To również dobre miejsce by zostawić swoją własną opinię na temat moich zajęć.


Blog „Ziewnięcie Kota” – zapraszam do czytania

Joga, praca z ciałem, rozwój, zdrowie, zadowolenie, duchowość, przyziemność, radość, zwyczajność, brak pośpiechu, ziewanie kota oraz pies z głową w dół – czyli subiektywne teksty o tym, jak joga wplata się w życie i jak życiu do twarzy z jogą.


Moje teksty dla portalu BosoNaMacie.pl


Moje teksty i tłumaczenia dla portalu Joga-Joga.pl