Joga Kasia Baron

Przyjdź, spróbuj i poczuj się
po prostu lepiej!

Joga Kasia Baron

Qigong dla początkujących

GDZIE: Integracyjne Centrum Rozwoju Dziecka, ul. Skośna 10c
KIEDY: wtorki, w godz. 18:30 – 19:30
KOSZT: 15zł płatne na miejscu
NIE TRZEBA SIĘ ZAPISYWAĆ 🙂

WIECEJ INFORMACJI: qigong.baron@gmail.com, tel. 570 247 172
PARKING: dostępny przed budynkiem lub przed motelem „Drabek” – brama do motelu jest otwarta, prosimy jedynie nie parkować w pierwszym rzędzie bezpośrednio przed wejściem do motelu – wszystkie pozostałe miejsca są do Waszej dyspozycji.

W związku z dużym zainteresowaniem zajęciami Qigongu, które pojawiło się po czerwcowych warsztatach z Francesco Garripoli zapraszamy serdecznie na regularne zajęcia.

CO TO JEST?
Qigong (czigong, czikung) – wywodząca się z III wieku przed naszą erą starożytna chińska metoda pracy z ciałem, oddechem i koncentracją pierwotnie mająca na celu utrzymanie lub przywracanie zdrowia. Metoda ta polega na wykonywaniu prostych, płynnych i spokojnych ruchów głównie w pozycji stojącej. Początkowo była zarezerwowana wyłącznie dla chińskiej szlachty i miała wspomagać ją w utrzymaniu doskonałej kondycji i długowieczności. Z powodu swojej skuteczności z czasem rozprzestrzeniła się wśród wszystkich warstw społecznych i rozwinęła się w niezliczoną ilość odmian i stylów, które wykorzystywały qigong nie tylko w celach prozdrowotnych, ale również jako medytację w ruchu. Do dziś cieszy się ogromną popularnością w Chinach, gdzie jest wykorzystywana m.in. w szpitalach i klinikach jako uzupełnienie medycyny konwencjonalnej, a także na zachodzie, gdzie sprawdza się jako metoda pomagająca zredukować stres oraz przywrócić/utrzymać dobrą kondycję fizyczną. Jak wyglądają przykładowe ćwiczenia qigongu można zobaczyć TUTAJ

DLA KOGO?
Dla wszystkich – wcześniejsza praktyka jogi czy qigongu nie jest wymagana.

CO BĘDZIE POTRZEBNE?
Wygodny strój, można ćwiczyć w sportowym obuwiu lub boso (nie potrzeba maty)

PROWADZĄCY
Fabian Baron – certyfikowany nauczyciel Wuji Hundun Qigong, uczeń Francesco Garripoliego, praktykuje qigong od 5 lat.