Joga Kasia Baron

Przyjdź, spróbuj i poczuj się
po prostu lepiej!

Joga Kasia Baron

Qigong dla początkujących

GDZIE: Integracyjne Centrum Rozwoju Dziecka, ul. Skośna 10c
KIEDY: wtorki i czwartki w godz. 18:30 – 19:30
KOSZT: 15zł płatne na miejscu
NIE TRZEBA SIĘ ZAPISYWAĆ 🙂
WIECEJ INFORMACJI: qigong.baron@gmail.com
PARKING: dostępny przed budynkiem lub przed motelem „Drabek” – brama do motelu jest otwarta, prosimy jedynie nie parkować w pierwszym rzędzie bezpośrednio przed wejściem do motelu – wszystkie pozostałe miejsca są do Waszej dyspozycji.

W związku z dużym zainteresowaniem zajęciami Qigongu, które pojawiło się po czerwcowych warsztatach z Francesco Garripoli zapraszamy serdecznie na regularne zajęcia.

CO TO JEST?
Qigong (czyt. czigong lub czikung) – wywodząca się z około III wieku przed naszą erą chińska metoda pracy z ciałem, oddechem i uważnością (mindfulness). Polega ona na uważnym wykonywaniu prostych, spokojnych i płynnych ruchów zsynchronizowanych z oddechem w pozycji stojącej lub siedzącej. Głównymi jej cechami są progresywna relaksacja oraz nieforsowne rozciąganie ciała.

Początkowo znana jako dao-yin miała na celu przywracanie zdrowia lub zapobieganie chorobom. Z powodu swojej skuteczności z czasem rozwinęła się w niezliczoną ilość odmian i stylów, które wykorzystywały qigong nie tylko w celach prozdrowotnych, ale również jako medytację w ruchu oraz wstęp do praktyki lub ukoronowanie takich sztuk walki, jak tai chi czy kung fu.

Do dziś cieszy się ogromną popularnością w Chinach (około 80 mln praktykujących), gdzie jest wykorzystywana m.in. w szpitalach i klinikach jako uzupełnienie medycyny konwencjonalnej, a także na Zachodzie, gdzie sprawdza się doskonale jako metoda pomagająca zredukować stres i przywrócić dobrostan fizyczny. Jak wyglądają przykładowe ćwiczenia qigongu można zobaczyć TUTAJ

DLA KOGO?
Dla wszystkich – wcześniejsza praktyka jogi czy qigongu nie jest wymagana.

CO BĘDZIE POTRZEBNE?
Wygodny strój, można ćwiczyć w sportowym obuwiu lub boso (nie potrzeba maty)

PROWADZĄCY
Fabian Baron – certyfikowany nauczyciel Wuji Hundun Qigong, wieloletni uczeń Francesco Garripolego, praktykuje qigong od ponad 5 lat. Absolwent filozofii Uniwersytetu Śląskiego ze specjalizacją “Filozofia Wschodu”.