Joga Kasia Baron

Przyjdź, spróbuj i poczuj się
po prostu lepiej!

Joga Kasia Baron

BIODRA JAK NOWE!

KIEDY: niedziela 29.11.2020, godz. 10:00 – 11:00
GDZIE: platforma ZOOM
KOSZT: 10 zł dla osób jogujących online oraz dla osób, posiadających niewykorzystane karnety na salę; 20zł dla pozostałych osób
PŁATNOŚĆ: Joga Kasia Baron 41 1140 2017 0000 4002 0823 0460 w tytule „biodra”
ZAPISY: przez formularz zgłoszeniowy pod linkiem https://forms.gle/GLapPyWKiixW9hB7A, w razie dodatkowych pytań proszę o kontakt na info@jogakasiabaron.pl
BĘDZIE POTRZEBNY pasek do jogi (alternatywnie inny pasek, chusta, szalik) i kostka do jogi (lub książka wielkości kostki)

Podczas zajęć skupimy się na docieraniu do tych „zakamarków” bioder, do których trudno dotrzeć poprzez praktykę wyłącznie asan. Wykorzystując małe zakresy ruchu (obejmujące głównie rotację wewnętrzną, zewnętrzną, odwodzenie i przywodzenie) oraz ćwiczenia izometryczne spróbujemy usunąć uczucie sztywności oraz “zastygnięcia”. Bardziej niż na typowym “otwieraniu” i rozciąganiu bioder skupimy się na ich wzmacnianiu oraz przywracaniu ich naturalnej mobilności.

DLA KOGO?
Te zajęcia mogą przynieść duże korzyści osobom, które:

  • dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej
  • mają ograniczony zakres ruchu w biodrach oraz odczuwają ból, dyskomfort, „kłucie w pachwinie”
  • mają duży zakres ruchu, są bardzo elastyczne i zamiast dalszego rozciągania potrzebują wzmocnienia
  • z powodu kontuzji i urazów nie są w stanie pracować z biodrami w asanach takich jak Malasana, Eka Pada Rajakapotasana I (pozycja gołębia) lub nawet Utthita Trikonasana itp.
  • chcą zwyczajnie podnieść komfort ruchu podczas chodzenia, treningów biegowych, jazdy na rowerze, wspinaczki itp.