Joga Kasia Baron

Przyjdź, spróbuj i poczuj się
po prostu lepiej!

Joga Kasia Baron

Warsztaty jogi z Mikko Seppinenem: czym jest i co daje tristana w praktyce asztanga winjasa jogi?

mikko

KIEDY: sobota 26 oraz niedziela 27.11.2016, godz. 9:00 – 14:00
GDZIE: Park Wodny w Tarnowskich Górach, ul. Obwodnica 8
KOSZT: 250zł całość, 150zł jeden dzień, 100zł jedna sesja

Zapraszamy na kolejne warsztaty z Mikko Seppinenem z Mysore Yoga Copenhagen. Tym razem tematem przewodnim będzie praca nad tristaną. Tristana opiera się na synchronizacji technik oddechowych z asaną oraz dhristi, czyli punktem skupienia uwagi. Dzięki pracy z tristaną praktykujący może rozwinąć kontrolę nad zmysłami oraz głęboką świadomość siebie, która w idealnych warunkach ma poprowadzić go do stanu medytacji. Rola oddechu w tym procesie jest niezwykle istotna. Kiedy podczas praktyki bardziej niż na osiąganiu kolejnych pozycji skupiamy się na kultywowaniu oddechu, nawiązujemy głębszy kontakt z samym sobą i swoją prawdziwą naturą.

CEL WARSZTATÓW
Podczas warsztatów będziemy chcieli zdobyć dodatkowe narzędzia do budowania praktyki własnej w sposób inteligentny, świadomy i uważny. Poprzez wyłączenie automatycznego pilota oraz zrozumienie istoty, techniki, celowości oraz kontekstu tego, co robimy, możemy w doskonały sposób skupić się na sobie i odnaleźć swoją wewnętrzną drogę do bycia obecnym w teraźniejszości. Ten sposób nauczania bazuje na podstawowym założeniu asztanga winjasa jogi, zgodnie z którym “każdy może praktykować”, niezależnie od tego, co mu się w życiu przydarzyło, w jakim jest wieku, w jakiej kondycji fizycznej lub jaką formą ruchu (bądź stylem jogi) zajmuje się na co dzień.

DLA KOGO?
Warsztaty są otwarte dla praktykujących na wszystkich poziomach zaczynając od zupełnie początkujących po osoby zaawansowane, jak również dla osób, które na co dzień nie praktykują asztanga winjasa jogi.

PROWADZĄCY
Mikko Seppinen – autoryzowany nauczyciel asztanga winjasa jogi (autoryzacja II stopnia, KPJAYI w Indiach). Współzałożyciel Mysore Yoga CPH – szkoły asztanga winjasa jogi w Kopenhadze.  Absolwent nauk społecznych. Były maratończyk, piłkarz, dziennikarz, fotograf.

PROGRAM

SESJE PORANNE (2,5 godziny każdego dnia warsztatów)
Podczas porannych 2,5-godzinnych sesji postaramy się zwolnić tempo, tam gdzie nawykowo przyśpieszamy. Zamiast podążać do przodu w kierunku kolejnych asan I serii, spróbujemy raczej wyruszyć w podróż w głąb poszczególnych pozycji po to, aby zrozumieć je nie tylko na poziomie intelektualnym czy anatomicznym, ale bardziej na poziomie energetycznym i być może emocjonalnym. Poranne sesje rozpoczną się pranajamą i będą miały na celu nie tylko zbudowanie skupienia, ale też wygenerowanie ciepła w ciele.

SESJE POPOŁUDNIOWE (2 godziny każdego dnia warsztatów)
Sesje popołudniowe będą poświęcone:
– w sobotę – dynamicznym przejściom pomiędzy asanami oraz różnicom między jogowymi przejściami a zwykłymi przeskokami
– w niedzielę – bezpiecznej pracy z otwieraniem i uelastycznieniem bioder, będącej podstawą przygotowującą do pozycji lotosu i dalszych serii

SOBOTA 27.11.2016
9:00 – 11:30 sesja poranna (tristana cz.1)
11:30 – 12:00 przerwa
12:00 – 14:00 sesja popołudniowa (dynamiczne przejścia)

NIEDZIELA 28.11.2016
9:00 – 11:30 sesja poranna (tristana cz. 2)
11:30 – 12:00 przerwa
12:00 – 14:00 sesja popołudniowa (przygotowanie do lotosu)

UWAGA! Limit miejsc. Warunkiem rezerwacji jest zgłoszenie mailowe lub telefoniczne oraz wpłata całości kwoty lub zaliczki 50zł do 20 listopada na konto: 41 1140 2017 0000 4002 0823 0460 – z zaznaczeniem w tytule przelewu, czy zaliczka jest za całość, za jeden dzień, czy też za jedną sesję.