Joga Kasia Baron

Przyjdź, spróbuj i poczuj się
po prostu lepiej!

Joga Kasia Baron

Bezpieczeństwo kolan w praktyce asan – warsztaty jogi z Gosią Kobus-Kwiatkowską

website-event-header-template-2018-01

KIEDY: sobota 20.01.2018, godz. 11:00 – 14:00
GDZIE: Park Wodny w Tarnowskich Górach, ul. Obwodnica 8
KOSZT: 130 zł
ZAPISY: info@jogakasiabaron.pl

Warsztaty “Bezpieczeństwo kolan w praktyce asan” zawierają mnóstwo praktycznych porad, jak dbać o stawy kolanowe i samodzielnie uwalniać je od napięć. Są pomocne szczególnie osobom odczuwającym dyskomfort lub ból kolan. Warsztaty skierowane są zarówno do uczniów jak i nauczycieli jogi.

CO WYNIESIESZ Z TYCH WARSZTATÓW

– zapoznasz się z budową anatomiczną stawów kolanowych
– dowiesz się jakie funkcje pełnią poszczególne struktury anatomiczne stawów kolanowych i jakie ma to przełożenie na pracę w asanach
– poznasz powiązania łańcucha kinematycznego biodra-kolana-kostki
– dowiesz się jak pracować ze stawami kolanowymi, aby uniknąć kontuzji: przeprosty, problemy z łąkotkami, przyparcie rzepki, rotacja piszczeli
– poznasz sposoby na zwiększenie ruchomości w stawach biodrowych, dzięki czemu odciążysz swoje kolana

CO BĘDZIE POTRZEBNE:
Każdy z uczestników proszony jest o zabranie ze sobą małej piłeczki kauczukowej lub piłki tenisowej. Będzie ona potrzebna do nauki automobilizacji w obrębie nóg i bioder.

PROWADZĄCA
Małgorzata Kobus-Kwiatkowska – magister fizjoterapii, obroniła pracę dyplomową pt. „Analiza ruchomości kręgosłupa i stawów biodrowych u kobiet i mężczyzn praktykujących Ashtanga Vinyasa Jogę” na Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym. Nauczycielka jogi Ashtanga Vinyasa, certyfikowana przez Yoga Alliance. Założycielka kanału na YouTube „Anatomia Jogi w praktyce”, w którym opowiada o świadomej pracy z własnym ciałem podczas praktyki asan. Absolwentka podyplomowych studiów „Psychosomatyczne praktyki jogi” na AWF we Wrocławiu. Założycielka Studia Anatomia Jogi w Lubinie.