Joga Kasia Baron

Przyjdź, spróbuj i poczuj się
po prostu lepiej!

Joga Kasia Baron

Dzień Jogi w Tarnowskich Górach 2018

website-event-2018-05-03

GDZIE: Pałac w Rybnej, ul. Powstańców Warszawskich 83
KIEDY: niedziela, 17 czerwca 2018, godz. 10:00 – 12:00
ORGANIZATORZY: Joga Kasia Baron, Cafe Silesia, Pałac w Rybnej
CO ZE SOBĄ ZABRAĆ: matę do jogi; mogą przydać się okulary przeciwsłoneczne albo czapka z daszkiem; poza tym dobry nastrój koniecznie 🙂
WSTĘP WOLNY

“Na japońskiej wyspie Okinawie grupy starszych ludzi spotykają się codziennie o 6:30, by razem ćwiczyć, rozciągać się, bawić i tańczyć w rytm trzech piosenek, które nadaje Radio Exercise, istniejące już od prawie stu lat. Badania wykazują, że DZIĘKI UTRZYMYWANIU WIĘZI SPOŁECZNYCH masz większe szanse na dożycie setki. Trzon tych grup stanowi PRZYJAŹŃ, rutyna, POCZUCIE WSPÓLNOTY i sensu codziennych działań”
Jamie Oliver, “Superfood na co dzień”

To jedna z konkluzji, do których doszedł znany mistrz kuchni Jamie Oliver, próbując dowiedzieć się, dlaczego w niektórych regionach świata ludzie żyją w zdrowiu do późnych lat, ciesząc się pogodą ducha i dobrym życiem. Oczywiście jest wiele czynników, składających się na długowieczność, ale powyższa konkluzja bardzo do mnie przemawia. Myślę, że warto sięgnąć do tych metod, które są najprostsze i najbardziej skuteczne.

Dlatego kolejny już raz zapraszam na świętowanie Międzynarodowego Dnia Jogi w Tarnowskich Górach. Tym razem gościć nas będzie Pałac w Rybnej, który otoczony jest uroczym, małym parkiem, zapewniającym spokój i ciszę. Jak co roku będzie z nami również Cafe Silesia, co oznacza doskonałą kawę, bez której trudno byłoby sobie już wyobrazić ten dzień. Jeśli ktoś ma ochotę przynieść ze sobą coś dobrego do kawy, to będzie nam bardzo miło, a jeśli nie, to konieczna będzie tylko mata oraz dobry humor.

Tak samo jak grupy ludzi na Okinawie będziemy razem ćwiczyć i rozciągać się co prawda nie w rytmie trzech piosenek, ale w rytmie swojego oddechu 🙂 A po jodze zajmiemy się utrzymywaniem więzi społecznych oraz pielęgnowaniem przyjaźni i poczucia jogowej wspólnoty, mając nadzieję, że dzięki temu kiedyś tam dobijemy do setki, a nawet jeśli nie, to przynajmniej spędzimy ze sobą kolejny piękny dzień 🙂

Więcej o obchodach Międzynarodowego Dnia Jogi w Polsce na www.dzien-jogi.pl