Joga Kasia Baron

Przyjdź, spróbuj i poczuj się
po prostu lepiej!

Joga Kasia Baron

Warsztaty Hatha Jogi z Łukaszem Przywóskim: Jak ryba w wodzie czyli o płynności w praktyce jogi

lukasz

KIEDY: sobota 14.01.2017, godz. 9:00 – 13:00
GDZIE: Park Wodny w Tarnowskich Górach, ul. Obwodnica 8
KOSZT: 100 zł
UWAGA! Limit miejsc. Warunkiem rezerwacji jest zgłoszenie mailowe lub telefoniczne oraz wpłata całości kwoty lub zaliczki (40zł) na konto: 41 1140 2017 0000 4002 0823 0460 – „joga + nr tel”

Zapraszamy na kolejne warsztaty jogi poświęcone płynności w praktyce asan, które tym razem będą łączyły praktykę Hatha Jogi z Calligraphy Flow – systemem pracy z ciałem wykorzystującym elementy jogi, Qi Gong i Tai Chi.

Celem Hatha Jogi nigdy nie było wyłącznie rozciąganie czy wzmacnianie ciała, tylko m.in. pobudzenie energii i umożliwienie jej swobodnego przepływu przez ciało. Asany są fantastycznym narzędziem – pozwalają pracować z energią, usprawniając równocześnie funkcjonowanie układów wydalniczego, krwionośnego i chłonnego, a w połączeniu z ćwiczeniami oddechowymi mogą wpływać również na skład chemiczny krwi. Żeby jednak praktyka asan przynosiła wszystkie te korzyści, trzeba chociaż intuicyjnie zrozumieć to, co robi się na macie.

CEL WARSZTATÓW

  • omówienie sposobów znalezienia swobody i lekkości w praktyce asan
  • zwrócenie uwagi na przejścia między asanami oraz na połączenie prostych ruchów ciała i kręgosłupa z oddechem
  • znalezienie odpowiedzi na pytanie, czy możliwa jest praca w asanach bez tradycyjnych korekt, bez standardowego “dociskania” i ingerencji z zewnątrz
  • omówienie jakie wady i zalety ma właśnie taka (pozbawiona manualnych korekt) metoda pracy w asanach

PROWADZĄCY

Łukasz Przywóski – praktyk, miłośnik i nauczyciel Hatha Jogi. Autor artykułów poświęconych łączeniu wiedzy zachodu i mądrości wschodu. Tłumacz takich publikacji na temat jogi jak „Astanga Yoga As It Is” Matthew Sweeney’a oraz “Medytacja. Psychologia jogi w praktyce” Swamiego Ajaya. Praktykę jogi zaczynał pod okiem Grzegorz Nieściera. Obecnie nauczycielami, którzy mają na niego największy wpływ są Simon Borg-Olivier (bierze udział w jego warsztatach co najmniej dwa razy w roku) oraz Mistrz Zhen Hua Yang, u którego ukończył kurs nauczycielski Calligraphy Health. Prowadzi zajęcia w szkole Artia Joga w Grodzisku Mazowieckim. Jego wiedza, podobnie jak praktyka jogi, są nieprzeciętne. Warto skorzystać z takiego doświadczenia.

UWAGA! Limit miejsc. Warunkiem rezerwacji jest zgłoszenie mailowe info@jogakasiabaron.pl lub tel. 508 796 137.