Joga Kasia Baron

Przyjdź, spróbuj i poczuj się
po prostu lepiej!

Joga Kasia Baron

SEKWENCJA LWA. WARSZTATY JOGI Z KRYSTIANEM MESJASZEM

LEWwebsite-event-2018-04

KIEDY: niedziela 10.06.2018, godz. 9:00 – 13:30
GDZIE: Park Wodny w Tarnowskich Górach, ul. Obwodnica 8
KOSZT: 100zł
ZAPISY: info@jogakasiabaron.pl lub tel. 508 796 137
UWAGA! Limit miejsc. Warunkiem rezerwacji jest zgłoszenie mailowe lub tel. oraz wpłata zaliczki (50zł) lub całości kwoty do 31.05 na konto: Joga Kasia Baron 41 1140 2017 0000 4002 0823 0460 z dopiskiem „sekwencja lwa”.

CO TO JEST?
Sekwencja Lwa (Simha Krama) jest komplementarną praktyką zaproponowaną przez jednego z autorytetów ashtanga jogi Matthew Sweeney’a. Skupia się ona na terapeutycznym oddziaływaniu w okolicach dolnych pleców oraz intensywnym rozciąganiu bioder. Dodatkowymi elementami w sekwencji są asany otwierające górne plecy, klatkę piersiową i barki oraz pozycje wzmacniające korpus. Część pozycji to różne warianty często wykonywanych asan, jednak dzięki modyfikacjom działają one na ciało w zupełnie inny sposób. Pozostałe pozycje to warianty asan znajdujących się w II I III serii ashtanga jogi, które warto poznać i z którymi warto się oswoić. Cała sekwencja zbudowana jest w logicznym ciągu pozwalającym coraz głębiej otworzyć ciało. Każda kolejna pozycja to wariant pogłębiony lub pozycja przeciwstawna, równoważąca pracę poprzedniej (np. rotacja bioder na zewnątrz w baddha konasanie i rotacja wewnętrzna w virasanie).

Sekwencja Lwa kładzie nacisk na pracę w biodrach wraz wsparcie dolnych pleców. Praca w asanach stojących jest bardzo specyficzna, ponieważ nie skupia się ona na rozciąganiu tyłów nóg, ale idealnie przygotowuje do pozycji wymagających założenia nogi za głowę. Praktyka rozpoczyna się delikatną rozgrzewką, którą można włączyć do własnej praktyki oraz Powitaniami Księżyca C.

W zależności od dnia, samopoczucia i możliwości niektóre pozycje mogą zostać pominięte lub można wykonać kilka razy z rzędu ostatni przystępny wariant. Plastyczność sekwencji i fakt, że podzielona jest ona na sekcje pozwala w całości dostosować ją do własnych możliwości.

JAKIE KORZYŚCI DAJE PRAKTYKA SEKWENCJI LWA?
– wzmocnienie nóg i uelastycznienie bioder w pozycjach stojących
– wzmocnienie i rozciągnięcie mięśni brzucha w wygięciach do tyłu
– rozciągnięcie bioder w w wygięciach do tyłu
– uelastycznienie ramion i górnej cześci pleców
– otwieracie górnej cześć pleców i klatki piersiowej w wygięciach do tyłu
– wydłużenie i rozciągnięcie kręgosłupa w skłonach do przodu
– rozluźnienie stawów krzyżowo-biodrowych i całego kręgosłupa w pasywnych skrętach

PROWADZĄCY
Krystian Mesjasz – badacz, socjolog, kulturoznawca. Autor artykułów dla magazynu “Yoga&Ayurveda” oraz redaktor portalu BosoNaMacie.pl poświęconego jodze, uważności i zdrowemu stylowi życia. Prowadzi zajęcia w Opolu. Praktykę jogi pogłębia w Mysore w Indiach. Autoryzowany przez Instytutu KPJAYI w Mysore, Level 1.