Joga Kasia Baron

Przyjdź, spróbuj i poczuj się
po prostu lepiej!

Joga Kasia Baron

Warsztaty jogi z Krystianem Mesjaszem: Mandala Namaskar oraz Joga Nidra

mesjasz strona

GDZIE: Park Wodny w Tarnowskich Górach, ul. Obwodnica 8
KIEDY: sobota, 22 lipca 2017, godz. 09:00 – 13:00
KOSZT:
80zł
Istnieje też możliwość wzięcia udziału tylko w części:
– Mandala Namaskar 40zł
– otwieranie bioder + Joga Nidra 60zł
ZAPISY: info@jogakasiabaron.pl lub tel. 508 796 137
UWAGA! Limit miejsc. Warunkiem rezerwacji jest wpłata zaliczki 30zł na konto 41 1140 2017 0000 4002 0823 0460 z dopiskiem „joga + nr tel”

PROGRAM
9:00 – 10:30 Mandala Namaskar

Mandala Namaskara jest rozszerzoną wersją Powitania Słońca. Podczas standardowej praktyki jogi jesteśmy zwróceni w jednym kierunku. Wykonując Mandala Namaskar przechodzimy przez sekwencje kilkunastu pozycji zwracając się w każdą stronę świata. Nie ma przystanku w żadnej asanie – płynnie na fali oddechu przechodzimy z jednej strony maty na drugą, zataczając pełen okrąg. Sekwencja składa się z 27 vinyas. Wykonujemy ją 4 razy, po dwa razy na lewą i prawą stronę tak żeby wykonać pełny obieg w kole (co składa się na symboliczną, jogiczną liczbę 108 vinyas ).

Cel praktyki:
– budowanie skupienia i uważności
– zwiększenie poczucia równowagi poprzez liczne pozycje z balansowaniem na jednej nodze
– mobilizacja bioder poprzez ruchy rotacyjne (sekwencja zawiera wiele ruchów kulistych maksymalnie wykorzystując ich zakres)
– praca w skłonach i wygięciach do tyłu
– wzmocnienie nóg poprzez mocne rozciąganie mięśnia lędźwiowego większego i przywodzicieli ud
– pobudzenie energii życiowej poprzez harmonijne łączenie ruchu z oddechem

10:30 – 10:45 Przerwa

10:45 – 12:15 Otwieranie bioder
Po intensywnym rozgrzaniu stawów biodrowych w Mandala Namaskar, skupimy się na pozycjach otwierających biodra. Napięcie, stres, siedzący tryb życia powodują, że nasze biodra sztywnieją, przez co mogą pojawiać się dolegliwości bólowe, zwłaszcza w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Stawy biodrowe są bardzo wyjątkowe, mają kolistą budowę (w przeciwieństwie do łokci czy kolan) przez co zakres ich ruchu jest bardzo szeroki. Biodra stanowią fundament naszego ciała, w których odkłada się wiele negatywnych emocji. Ich otwarcie, czyli zwiększenie sprawności może być bardzo intensywnym doświadczeniem i pomóc w uśmierzeniu różnego rodzajów bólów kręgosłupa.

12:15 – 13:00 Yoga Nidra 45 min
Warsztaty zakończymy sesją joga Nidry, która jest metodą systematycznego wywoływania pełnego fizycznego, psychicznego i emocjonalnego relaksu. Podczas sesji znajdujemy się w specyficznym stanie pomiędzy jawą i snem, w którym doświadczamy przytomności, przebywając jednocześnie w stanie głębokiego snu. Jest to technika przekształcania własnych wzorców myślowych na lepsze i bardziej pożyteczne. Jej praktykowanie może przyczynić się do poprawy zdrowia poprzez obniżenie napięcia i niepokoju, z którymi często współwystępują psychosomatyczne objawy związane z bólami i zawrotami głowy, bólami w klatce piersiowej, kołataniem serca, poceniem się czy bólem brzucha.

PROWADZĄCY
Krystian Mesjasz – badacz, socjolog, kulturoznawca. Autor artykułów dla magazynu “Yoga&Ayurveda” oraz redaktor portalu BosoNaMacie.pl poświęconego jodze, uważności i zdrowemu stylowi życia. Prowadzi zajęcia w Opolu. Praktykę jogi pogłębia w Mysore w Indiach pod okiem Sharata Joisa. Autoryzowany przez Instytutu KPJAYI w Mysore, Level 1.