Joga Kasia Baron

Przyjdź, spróbuj i poczuj się
po prostu lepiej!

Joga Kasia Baron

Warsztaty z Krystianem Mesjaszem

KIEDY: niedziela 28.04.2019, godz. 9:00 -13:30
GDZIE:
Park Wodny w Tarnowskich Górach, ul. Obwodnica 8
KOSZT:
100zł dla posiadaczy karnetu „Joga Kasia Baron”, 120zł dla pozostałych osób
ZAPISY:
info@jogakasiabaron.pl lub tel. 508 796 137

Według jogi i ajurwedy o naszym zdrowiu decyduje to, czy nasze centra energetyczne (czakry) są udrożnione i otwarte. Jeżeli są zamknięte, nadaktywne lub nieaktywne to energia życiowa przepływa przez nasze ciało w niewłaściwy sposób. Taka dysharmonia może odbijać się negatywnie na naszym samopoczuciu fizycznym i psychicznym.

Każde centrum energetyczne reprezentuje inne jakości i jest powiązane z innym aspektem naszej świadomości. Jest to mapa, która pozwala nam w konkretny sposób pracować nad sobą, dzięki czemu zdobywamy coraz większą świadomość siebie i świata. Wszystko w naszym świecie składa się z energii, w tym nasze ciało i świadomość. Centra energetyczne wchodzą w interakcje z ciałem fizycznym poprzez gruczoły dokrewne i dwa główne układy – hormonalny i nerwowy. Zatem każda centrum odpowiada poszczególnym częściom ciała i poszczególnym funkcjom w ciele. O tych zagadnieniach będziemy mówić na wykładzie otwierającym warsztaty.

Podczas części praktycznej warsztatów zatopimy się w sekwencje, które pomogą nam pobudzić i zrównoważyć nasze centra energetyczne. Będziemy wędrować w wzdłuż kręgosłupa, zaczynając od jego podstawy, poprzez obszar brzucha, splotu słonecznego, klatkę piersiową, okolice gardła aż po czubek głowy. Będziemy pracować z dnem miednicy, uwalniać napięcia w jamie brzusznej, otwierać klatkę piersiową i gardło, czyli dużo pracować z rozluźnieniem i wzmacnianiem brzucha, skrętami i wygięciami do tyłu. Przerobimy szereg wariantów stania na głowie. Czeka nas więc cały zestaw pasjonujących asan poukładanych w bardzo przemyślany sposób. Będzie trochę relaksu, będzie trochę wyzwań, momentami poczujemy ogień, a momentami roztopimy się w naszym ciele. W ten sposób przejedziemy się wzdłuż kręgosłupa niczym autostradą i ożywiając wszystkie ośrodki energetyczne 🙂

PROWADZĄCY
Krystian Mesjasz – badacz, socjolog, kulturoznawca. Autor artykułów dla magazynu “Yoga&Ayurveda” oraz redaktor portalu BosoNaMacie.pl poświęconego jodze, uważności i zdrowemu stylowi życia. Prowadzi zajęcia w Opolu. Praktykę jogi pogłębia w Mysore w Indiach. Autoryzowany przez Instytutu KPJAYI w Mysore, Level 1.

UWAGA! Limit miejsc. Warunkiem rezerwacji jest zgłoszenie na info@jogakasiabaron.pl oraz wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 50zł najpóźniej do 19.04.2019 na konto: Joga Kasia Baron 41 1140 2017 0000 4002 0823 0460. W tytule przelewu prosimy o wpisanie: „Krystian Mesjasz warsztaty”.