Joga Kasia Baron

Przyjdź, spróbuj i poczuj się
po prostu lepiej!

Joga Kasia Baron

Wewnętrzne porządki na koniec roku

website-event-2018-medytacja

KIEDY: niedziela 16.12.2018, godz. 10:30-11:45
GDZIE:
Park Wodny w Tarnowskich Górach, ul. Obwodnica 8
KOSZT:
dla posiadaczy karnetu „jedno skreślenie” na karnecie, dla pozostałych osób 30zł
ZAPISY:
info@jogakasiabaron.pl lub tel. 508 796 137
UWAGA! Limit miejsc! Koniecznie zgłoś chęć udziału mailem lub smsem.

„Ponad 80% ludzi sukcesu, z którymi przeprowadziłem wywiady, codziennie medytuje lub w jakiś inny sposób praktykuje uważność. Robią to wszyscy zaczynając od Arnolda Schwarzeneggera, przez elitarnych sportowców takich jak Amelia Boone, kończąc na pisarzach takich jak Maria Popova. (…) Medytacja jest >metaumiejętnością< wpływającą pozytywnie na wszystko inne, co robimy. Jeżeli zaczynasz dzień od ćwiczenia koncentracji, wtedy kiedy nie jest ci ona potrzebna, możesz łatwiej się skupić wtedy, kiedy naprawdę ci na tym zależy (podczas negocjacji, rozmowy z bliską osobą, trudnego ćwiczenia na siłowni). Jeśli chcesz osiągać lepsze wyniki przy niższym poziomie stresu, rzadziej zadręczać się myśleniem o tym, co należało powiedzieć w danej sytuacji itd., medytacja zadziała jak kąpiel dla umysłu (…) Medytacja pozwala mi zrobić krok w tył i spojrzeć na sytuację oczami świadka, dzięki czemu mogę obserwować własne myśli, zamiast dawać się im bombardować. Mogę wyjść z pralki kręcącej się w mojej głowie i spokojnie do niej zajrzeć”. Tim Ferriss, „Narzędzia Tytanów”

Tworząc opis tych zajęć celowo nie sięgnęłam do tradycyjnych tekstów jogowych, tylko wykorzystałam wypowiedź Tima Ferrissa, czyli osoby, mocno stąpającej po ziemi, osiągającej ogromne sukcesy we wszystkim co robi, nastawionej na skuteczne działanie i osiąganie kolejnych celów w najróżniejszych dziedzinach życia. Zrobiłam to z rozmysłem, bo czasy, kiedy medytacja kojarzona była jedynie z egzotycznymi praktykami lub pustelnikami już dawno minęły. Na całym cywilizowanym świecie medytacja jest wykorzystywana jako technika pracy z umysłem, która w realny i praktyczny sposób wspiera nas w zwykłym, codziennym życiu. Oczywiście w worku z nazwą „medytacja” znajdą się bardzo różne i czasem niestety dziwaczne rzeczy, ale po to właśnie ćwiczymy uważność, żeby zachować trzeźwe, krytyczne myślenie i umieć rozpoznać, co jest wartościowe i przydatne, a co nie.

Na zajęciach poznamy najprostszą technikę medytacyjną jaką jest obserwacja oddechu. Technika ta będzie przeplatana z tzw. medytacją chodzoną, dzięki czemu zajęcia będą o wiele bardziej przystępne dla początkujących.

DLA KOGO?
Na zajęcia zapraszam osoby, które:
– chciałyby zwolnić tempo przed Świetami
– chciałyby zrobić małe wewnętrzne porządki przed Nowym Rokiem
– medytują od lat
– nigdy nie medytowały i chciałyby spróbować
– chętnie spędzą trochę czasu w ciszy

JAK SIĘ  PRZYGOTOWAĆ?
Przyda się wygodny strój jak do jogi, warto ubrać się „na cebulkę”, żeby nikomu nie było zimno, przyda się mata do jogi i jeśli ktoś ma, to może przynieść swoją poduszkę do medytacji.